Ситуаційний менеджмент - Бондар О. В. - Довідкова інформація

ТЕСТ

"ЧИ СХИЛЬНІ ВИ ДО РИЗИКУ"

1. Я б скоріше ризикнув почати власну справу, ніж працювати на будь-кого ще.

2. Ніколи не піду на таку роботу, де багато відряджень.

3. Якби я почав грати, то ніколи не робив би малих ставок.

4. Мені подобається поліпшувати своє життя за допомогою ідей.

5. Ніколи не кину роботу, не будучи впевненим, що є інша.

6. Я не схильний піти на ризик тільки для того, щоб розширити свій кругозір.

7. Знаючи, що якась конкретна справа може скінчитися невдачею, я не вкладав би у неї коштів, навіть знаючи, що прибуток (виграш) може бути великий.

8. Не хотів би випробувати в житті якнайбільше.

9. Не відчуваю особливої потреби у збуджуючих подіях.

10. Не маю великої енергії.

11. Я можу легко народжувати безліч прибуткових ідей.

12. Я б ніколи не бився б об заклад на суму, якої зараз не маю.

13. Мені подобається пропонувати нові ідеї чи концепції, коли реакція на них мого начальника непередбачувана й непрозора.

14. Я готовий брати участь лише в таких угодах, які для мене є достатньо зрозумілими й певними.

15. Менш надійна робота з великим доходом мене приваблює більше, ніж надійна із середнім.

16. Я не дуже незалежної вдачі.

Відповіді до тесту на схильність до ризику

Якщо Ви відповіли "так" на пункти 1, 3, 4, 8, 10, 11, 13, 15, дайте кожній відповіді по одному балу;

Якщо Ви відповіли "ні" на пункти 2, 5, 6, 7, 9, 12, 14, 16, дайте кожній відповіді по одному балу;

Якщо Сума балів менше 8, скоріше за все Ви схильні до ризику. Якщо сума балів від 8 до 13 - Вас з більшою ймовірністю щодо успіху можна навчити ризик-тейкерству. Якщо Сума балів 13 і більше - Ви скоріше за все схильні до підприємницького ризику та маєте певні риси ризик-тейкера.

НАВЧАЛЬНЕ ОПОВІДАННЯ

"ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УМОВАХ РИЗИКУ"

Я розповім вам коротку притчу, що, можливо, передасть суть успіху у грі бізнес-шляхів. Уявіть собі: восьма година, ранку, понеділок. Збирається команда міжнародної компанії на чолі з її стареньким керівником, який десятками років успішно управляє нею. На нараді в їхній залі з'являється ангел. Вперше ангел явився команді й звернувся до керівника: "Я сьогодні маю для тебе дуже погану і дуже добру новину. Погана новина - ти переходиш у вічність за два тижні, а добра новина - ти був не тільки відомим підприємцем, а й знаменитою людиною, тому підеш до неба. Ще краща новина та, що ми слідкуємо в небі за найсучаснішою літературою щодо ситуаційного управління та стратегічного мислення, і минулого тижня проголосили, що приділятимемо більше уваги нашим клієнтам і краще їх обслуговуватимемо. Отже, може бути вибір. У вічність можна перенестись у трьох можливих станах: по-перше, можна стати надзвичайно вродливим; по-друге, можна вибрати безмежний розум, бути надзвичайно розумним; по-третє, можна бути надзвичайно мудрим, мати можливість передбачати майбутнє. Отже, три варіанти: краса, безмежний розум або мудрість".

На це керівник зреагував спокійно. Він подумав і звернувся до ангела: "Я вибираю розум, хочу бути безмежно розумним". Усі члени його команди усміхнулися, бо знали, що це справді найкращий вибір. Ангел веде далі розмову. Він повідомив, що має ще одну добру новину: "Щоб увійти у вічність і бути обдарованим вічним розумом, не треба чекати. Це трапиться, як тільки я, ангел вийду з кімнати".

У цей драматичний момент ангел зник, і всі зосереджено подивились на керівника, з яким відбувалася майже фізична трансформація: вічний, безмежний розум вливався в нього. Отже, всі сподівалися побачити на його обличчі чудовий, божественний усміх, який має кожний, хто обдарований безмежним розумом, але вони цього не побачили. Вони бачили занепокоєння, майже гнів, і це збентежило членів команди. Нарешті працівник, який був найближче до керівника, звернувся до нього: "Пане керівнику, в чому проблема, чому ви такий стривожений?" І керівник, уже наділений безмежним розумом, звернувся до своєї команди: "Я повинен був вибрати мудрість".

Питання прийняття рішень сьогодні набагато складніше, ніж десять чи двадцять років тому. Неважливо, де ми працюємо - на теренах Європи, Америки чи Азії, здобувати і зберігати прибутковість на сьогодні набагато важче, ніж десять, п'ятнадцять, двадцять років тому. І ось чому. За останні двадцять років істотно змінилися правила економічної гри в бізнесі. З усіх боків на компанії тиснуть конкуренція, інформаційний бум, невизначеність і пов'язані з усім цим ризики. Уникнути повністю ризику неможливо. Драма необхідності вибору при недостатній кількості підстав знайома кожному, кому приходилося приймати відповідальні управлінські рішення. В будь-якому випадку для досягнення цілей і відповідного успіху необхідне прийняття "мудрого рішення".

Коли рішення може привести не до певного результату, а до одного із багатьох можливих з різною ймовірністю їх здійснення, і ефект залежить від багатьох факторів, не відомих на момент прийняття рішення, то ми можемо отримати зовсім не той результат на який очікували. Це і є прийняття рішень в умовах ризику.



Схожі статті




Ситуаційний менеджмент - Бондар О. В. - Довідкова інформація

Предыдущая | Следующая