Митна справа - Дубініна А. А. - 3.5.3. Контроль за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України
Митне оформлення товарів, що ввозяться в Україну, здійснюється у митниці за місцем державної реєстрації або проживання, за місце знаходженням юридичної або фізичної особи, на адресу якої ввозяться товари альтернативою митному оформленню товарів у митниці призначення є здійснення повного митного оформлення товарів безпосередньо у прикордонній митниці зі сплатою належних платежів та дотриманням положень чинного законодавства у частині сертифікації продукції, а також застосування заходів нетарифного регулювання, ветеринарного, фітосанітарного, екологічного контролю тощо.
Для здійснення контролю за доставкою окремих видів товарів, перелік яких установлюється й змінюється ДМСУ залежно від виду транспорту, використовується попередня вантажна митна декларація (ПД). ПД оформлюється в порядку, установленому ДМСУ.
Для здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України, переміщуються цією територією з будь-якою метою, крім транзиту, і на які не складається ПД, використовуються інші документи контролю за доставкою, визначені ДМСУ, та їх електронні копії. Загальна схема переміщення товарів при їх ввозі на митну територію України наведена на рис. 3.8.
У разі ввезення товарів на митну територію України як документ контролю за доставкою використовується:
O попереднє повідомлення (ПП) та його електронна копія;
O внутрішній транзитний документ (ВТД) та його електронна копія. Заповнене згідно з установленим порядком ПП та його електронна копія до моменту ввезення товарів подаються митниці за місцем державної реєстрації або проживання, за місцезнаходженням юридичної або фізичної особи, на адресу якої ввозяться товари, тобто митниці призначення. В окремих випадках, враховуючи специфіку господарської діяльності особи, на адресу якої ввозяться товари, можливе оформлення ПП та наступне оформлення ВМД відповідно до заявленого митного режиму в зоні діяльності митниці іншої, ніж митниця за місцем державної реєстрації або проживання, за місцезнаходженням цієї особи. У таких випадках ПП оформляється за листами про погодження. При цьому ПП та ВМД повинні бути оформлені однією митницею.
Митниця призначення, якою було оформлене ПП, у строк, що не перевищує чотирьох годин з моменту його оформлення, передає інформацію за оформленим ПП до ЄАІС ДМСУ засобами електронного зв'язку. З метою прискорення митного оформлення товарів та запобігання затримці транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон особа, на адресу якої ввозяться в Україну товари, оформлені з використанням ПП, інформує відправника або перевізника цих товарів про дату та номер оформленого ПП, які проставляються у правому нижньому куті товаросупровідних документів на переміщувані товари.
Рисунок 3.8
Загальна схема переміщення товарів при їх ввозі на митну територію України
Митниця відправлення дає дозвіл на переміщення через митний кордон товарів, що ввозяться в Україну, тільки за умови позитивного результату перевірки посадовою особою пункту пропуску наявності в ЄАІС ДМСУ відповідного ПП та відповідності характеру і кількості вантажу та відомостей, зазначених у товаросупровідних документах на переміщувані товари, відомостям, зазначеним в електронній копії ПП.
Після в'їзду до зони митного контролю в пункті пропуску митниці відправлення перевізник подає посадовій особі митниці товаросупровідні документи на товари, що ввозяться в Україну, та інформує про номер і дату ПП, оформленого митницею призначення.
Після отриманні підтвердження з ЄАІС ДМСУ про наявність ПП та за відсутності зауважень посадова особа митниці відправлення заповнює контрольну мітку ПП шляхом унесення до електронної копії ПП певних відомостей про транспортний засіб; перевізника; переміщувані товари; вид і реквізити всіх наявних документів на товари; ідентифікаційні ознаки митного забезпечення; дату і час перетину кордону; визначений митницею відправлення строк доставки товарів у митницю призначення; номер службового посвідчення та особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення, що здійснював митне оформлення цього вантажу (якщо попереднє повідомлення, оформлене митницею призначення, складено на велику партію товарів, що ввозитиметься декількома транспортними засобами, на кожну частину такої партії, яка перевозиться окремим транспортним засобом, заповнюється окрема контрольна мітка у ЄАІС ДМСУ).
Після цього посадова особа митниці відправлення заносить відомості про номер і дату ПП, товари, транспортний засіб, яким вони переміщуються, товаросупровідні документи, перевізника тощо до журналу реєстрації пропуску товарів через митний кордон України; ознайомлює особу, що приймає товари до перевезення в митницю призначення та документи на них, зі змістом статей 330, 331, 332, 336, 337, 338 МКУ та використовуючи дані ЄАІС ДМСУ, роздруковує чотири примірники витягу з електронної копії ПП (із заповненою контрольною міткою про пропуск товарів) на переміщувані товари.
Витяг з електронної копії ПП (чотири примірника) з проставленими відбитками особистої номерної печатки розподіляються наступним чином:
O перший примірник витягу з електронної копії ПП разом з примірниками всіх товаросупровідних документів (або ксерокопіями) передається до ВКПТ митниці відправлення;
O другий і третій примірники передаються особі, що взяла зобов' язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення, використовуються як довідкові документи протягом усього терміну переміщення товарів;
O четвертий примірник разом з примірниками документів (або ксерокопіями), що підтверджують вартісні й кількісні характеристики товару, інших необхідних товаросупровідних і товаротранспортних документів залишається в справах структурного підрозділу митниці відправлення, розташованого в пункті пропуску через державний кордон.
Особа, що приймає заявлені товари до перевезення та документи на них, бере зобов' язання щодо доставки цих товарів і документів у митницю призначення й підписує в усіх примірниках витягу з електронної копії ПП друкований текст зобов'язання про доставку товарів у митницю призначення.
Після даних операцій посадова особа митниці відправлення засвідчує завершення митного оформлення шляхом проставлення відбитка номерного штампа "Під митним контролем" на всіх примірниках усіх поданих до оформлення товаросупровідних і товаротранспортних документів (або на ксерокопіях); та дає дозвіл на відправлення товару в митницю призначення.
Дозвіл на відправлення транспортного засобу в митницю призначення та у проміжні митниці надається тільки за умови наявності в ЄАІС ДМСУ поставлених на контроль ПП на кожен конкретний вантаж.
При надходженні товарів, що ввозяться в Україну, у митницю призначення у визначений митницею відправлення строк доставки (або раніше) посадова особа митниці призначення перевіряє комплектність поданих особою, яка дала зобов' язання про доставку товарів у митницю призначення, товаросупровідних документів за їх переліком, що міститься в електронній копії ПП, і відповідність цих документів реквізитам документів, зазначеним у витягу з цієї електронної копії. По завершенні переміщення товарів посадова особа митниці призначення вчиняє на другому й третьому примірниках витягу з електронної копії ПП запис "Переміщення завершено", який засвідчується відбитком штампа "Під митним контролем" цієї посадової особи.
В електронній копії ПП, що міститься в ЄАІС ДМСУ, у строк, що не перевищує чотирьох годин після надходження товарів у місце прибуття, зафіксованого в документі контролю за доставкою посадова особа митниці призначення робить відмітку про надходження товарів. Будь-які операції з товарами, що надійшли у митницю призначення, але митне оформлення яких ще не завершено, можуть бути здійснені тільки з дозволу та під контролем митниці призначення.
Відповідальність за збереження та недоторканість вантажу перед митницею призначення несуть:
O при перевезеннях автомобільним транспортом - перевізник;
O при перевезеннях залізничним транспортом - начальник залізничної станції;
O при переміщенні морським, річковим та повітряним транспортом - начальник порту.
Товари перебувають під митним контролем митниці призначення до моменту завершення повного їх митного оформлення згідно із заявленим митним режимом. При частинному надходженні товарів, що ввозяться в Україну, в митницю призначення, зокрема при подрібненні партії товарів, що перевозяться залізничним транспортом, ведеться облік фактичної доставки товарів, що входять до складу заявленої та пропущеної за одним ПП партії. Для цього використовуються можливості програмних засобів ЄАІС ДМСУ.
Схожі статті
-
Для здійснення контролю за доставкою вантажів, що вивозяться з митної території України (напрямок переміщення експорт) та переміщуються з метою експорту,...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.5. Митний контроль за переміщенням вантажів між митницями
3.5.1. Загальні положення переміщення вантажів між митницями Контроль за доставкою вантажів у митниці здійснюється на основі наказу ДМСУ " Про положення...
-
3.1. Класифікація товарів при митному оформленні У загальновживаному розумінні під товарами мають на увазі продукт праці, який призначений для обміну...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.5.1. Загальні положення переміщення вантажів між митницями
3.5.1. Загальні положення переміщення вантажів між митницями Контроль за доставкою вантажів у митниці здійснюється на основі наказу ДМСУ " Про положення...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.2.4. Документи для проведення митного контролю
Одним із напрямів організації митного контролю є розробка і запровадження технологічних схем митного контролю. Технологічна схема - це встановлена...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.2.3. Технологічна схема митного контролю
Одним із напрямів організації митного контролю є розробка і запровадження технологічних схем митного контролю. Технологічна схема - це встановлена...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.1. Класифікація товарів при митному оформленні
3.1. Класифікація товарів при митному оформленні У загальновживаному розумінні під товарами мають на увазі продукт праці, який призначений для обміну...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.2.1. Характеристика митного контролю
3.2.1. Характеристика митного контролю Митному контролю підлягають Усі товари І Транспорта засоби, що переміщується через митний кордон України. Митний...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.4.2. Декларування товарів, діяльність митного брокера
Декларування - заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.2. Основні положення здійснення митного контролю
3.2.1. Характеристика митного контролю Митному контролю підлягають Усі товари І Транспорта засоби, що переміщується через митний кордон України. Митний...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.3. Вантажна митна декларація
Питання вантажної митної декларації регулюється "Положенням про вантажну митну декларацію" яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.2.2. Форми та зони митного контролю
МКУ ст. 41 визначається, що митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: O перевірки документів та відомостей,...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.4. Митні органи України
Головним суб'єктом проведення в життя митної політики, безумовно, є система митних органів - ДМСУ. Після підтвердження на Всеукраїнському референдумі...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.4.1. Загальні положення митного оформлення
3.4.1. Загальні положення митного оформлення Митне оформлення товарів здійснюється на підставі "Типової технології митного контролю та митного оформлення...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.4. Основні положення здійснення митного оформлення та декларування
3.4.1. Загальні положення митного оформлення Митне оформлення товарів здійснюється на підставі "Типової технології митного контролю та митного оформлення...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 2.2. Характеристика митних режимів
Як вже згадувалося, українське законодавство (згідно зі ст. 1 МКУ) характеризує митний режим як сукупність норм, встановлених законами України з питань...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - Визначення митної вартості при імпорті товарів
1.6.1. Митна вартість - основа нарахування митних платежів З метою уніфікації законодавства різних країн, у 1950 році у Брюсселі було розроблено...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - Визначення митної вартості при експорті товарів
Митна вартість товарів, що вивозяться (експортуються) з України на підставі договору купівлі-продажу або міни, згідно зі ст. 274 МКУ визначається на...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.3. Митна політика України
Митна політика України виступає різновидом державної політики, а її головним функціональним завданням є забезпечення захисту національних інтересів та...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.6.5. Податок на додану вартість
Товари, що ввозяться в Україну, обкладаються акцизним збором за ставками згідно із чинним законодавством. Акцизний збір сплачується платниками податку...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 2.1.3. Пільги за митними режимами
Митний режим має свою внутрішню структуру, яка дозволяє розкривати його зміст та яка представляє умови, вимоги та обмеження цього митного режиму. Під...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 2.1.2. Зміст митного режиму
Митний режим має свою внутрішню структуру, яка дозволяє розкривати його зміст та яка представляє умови, вимоги та обмеження цього митного режиму. Під...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.6.4. Акцизний збір
Товари, що ввозяться в Україну, обкладаються акцизним збором за ставками згідно із чинним законодавством. Акцизний збір сплачується платниками податку...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.6.2. Мито
Мито - вид митного платежу, що стягується з товарів, які переміщуються через митний кордон держави ввозяться, вивозяться або слідують транзитом (ст. 6...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.6.3. Митні збори
Мито - вид митного платежу, що стягується з товарів, які переміщуються через митний кордон держави ввозяться, вивозяться або слідують транзитом (ст. 6...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 2.1.1. Загальні положення митних режимів
2.1. Поняття та зміст митного режиму 2.1.1. Загальні положення митних режимів Сам процес переміщення через митний кордон України товарів та транспортних...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 2.1. Поняття та зміст митного режиму
2.1. Поняття та зміст митного режиму 2.1.1. Загальні положення митних режимів Сам процес переміщення через митний кордон України товарів та транспортних...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - Розділ 2. МИТНІ РЕЖИМИ
2.1. Поняття та зміст митного режиму 2.1.1. Загальні положення митних режимів Сам процес переміщення через митний кордон України товарів та транспортних...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.2. Джерела митної справи
Джерела митної справи - це вихідні від держави або визнані нею офіційно-документальні форми вираження та закріплення норм митної справи, надання їм...
-
Митна справа - Дубініна А. А. - 1.1. Історичний розвиток митної справи в Україні
1.1. Історичний розвиток митної справи в Україні Періодизацію історії митної справи в України можливо умовно розподілити на 6 етапів: I - докиївський...
Митна справа - Дубініна А. А. - 3.5.3. Контроль за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України