Платіжні системи - Пиріг С. О. - 7.6. Платіжна система CyberPiat
Своє існування система CyberPiat розпочала у 1997 році, як внутрішній підрозділ банку "Платина", а в серпні 1998 року
Система здійснила першу трансакцію поповнення рахунку абонента стільникового зв'язку. Інтенсивний розвиток ринку електронної комерції привів до необхідності зміни організаційного і комерційного підходів розвитку системи CyberPiat, тому в 2000 році було створено та зареєстровано в Москві ВАТ "CYBERPLAT. COM".
Сьогодні ВАТ "CYBERPLAT. COM" - одна з провідних російських Інтернет-компаніЙ, яка надає інфраструктурні послуги для ведення електронної комерції. Пріоритетними видами діяльності є процесинт платежів і закритий документообіг в режимі реального часу.
Продуктом компанії є універсальна інтегрована мультибанківська платіжна система CyberPiat, яка забезпечує весь спектр фінансових послуг - від мікроплатежів до міжбанківських розрахунків (рис. 7.11).
Основні властивості системи CyberPiat:
Інтегрованість - система об'єднує різні інструменти для ведення бізнесу в мережі Інтернет:
CyberPOS - підсистема обслуговування платежів за пластиковими картками міжнародних і російських платіжних систем, у тому числі VISA, Eurocard/MasterCard, Diners Club, JOB, American Express, Union Card, скретч-карт e-port, STB Card, не вимагаюча реєстрації клієнта-покупця в системі CyberPiat
Зареєстрований в системі Інтернет-магазин має можливість приймати платежі за пластиковими картками міжнародних і російських платіжних систем і одержувати виписки щодо здійснених операцій.
Будь-яка взаємодія між магазином і сервером авторизації відбувається з використанням аналога власноручного підпису, що дозволяє зменшити ризик шахрайства з боку несумлінних покупців. При цьому CyberPOS ніяк не обмежує можливості утримувача пластикової картки. Все, що від нього вимагається - це ввести її реквізити у відповідь на запит підсистеми, як це звичайно робиться в будь-якому банкоматі.
Послугами CyberPOS може скористатися будь-який утримувач пластикової картки, причому дані про картку і її власника стають відомі тільки CyberPOS і недоступні ні для Інтернет-магазина, в якому оплачується покупка, ні, тим більше, для третіх осіб, оскільки всі дані передаються каналом, захищеним за допомогою протоколу SSL.
CyberCheck - підсистема обслуговування трансакцій клієнтів-покупців, зареєстрованих в системі Інтернет-платежів CyberPlat. CyberCheck забезпечує конфіденційність, надійність і юридичну чистоту взаємодії сторін, а також повну відсутність відмов від заявлених платежів. Це реалізується механізмами підтримки електронного документообігу, який має юридичну силу із застосуванням аналога власноручного підпису з довжиною ключа 512 біт. Завдяки перерахованим властивостям, підсистема використовується у схемах класу business-to-business.
Зареєстрований в системі Інтернет-магазин має можливість приймати платежі з рахунків покупців у банках-учасниках системи або за зареєстрованими в системі банківськими картками.
Учасникам Системи також надаються традиційні банківські послуги з розрахунково-касового обслуговування. Зареєстрований в системі покупець має можливість здійснювати покупки в Інтернет-магазинах і оплачувати їх в режимі on-line, зі свого рахунку в банку або за своєю банківською карткою, зареєстрованою в системі, одержувати виписки і результати платежів.
Зареєстровані в системі клієнти-покупці можуть безпосередньо через Інтернет оформити платіжне доручення, що дозволяє виконати банківський переказ на будь-який рахунок в будь-якому російському банку. При цьому переказ здійснюється з рахунку клієнта в банку-учаснику. Таким чином, можна переказати кошти з системи CyberPlat на свій рахунок в будь-який інший банк або сплатити типові послуги, наприклад, операторів мобільного зв'язку або Інтернет-провайдерів.
Internet-Banking - управління рахунком в банку-учаснику системи через Інтернет.
Мультибанковість - система CyberPlat допускає участь в ній необмеженої кількості банків, відкрита для взаємодії з будь-якими іншими платіжними системами і, на відміну від багатьох з них, забезпечує підтримку безліч процесингових центрів.
Універсальність - система дозволяє використовувати різні платіжні інструменти: пластикові картки міжнародних і російських платіжних систем, зокрема Visa, Europay, Diners Club, JCB, American Express, Union Card, єдині картки e-port, а також платежі безпосередньо з банківських рахунків платників в банках-учасниках системи на будь-який банківський рахунок, зокрема зовнішній.
CyberPlat гарантує повну конфіденційність трансакцій і недоступність платіжних реквізитів для сторонніх.
Система CyberPlat підтримує тільки одну валюту - RUR. Це пов'язано з тим, що система CyberPlat орієнтована на російський ринок, підтримується російською компанією CYBERPLAT. COM і працює за російськими законами.
CyberPlat не має власних рахунків для користувачів, всі рахунки відкриваються в реальних банках (на початок березня 2002 року в систему були залучено 13 банків на чолі з московським банком "Платина", а станом на жовтень 2006 року з системою працює 51 банк), вона просто надає електронний інтерфейс до операцій з банківським рахунком клієнта, у тому числі при проведенні електронних платежів.
З усіх систем, CyberPlat має максимальний набір вимог до користувачів. При реєстрації система вимагає від користувача номер його паспорта, військового квитка або посвідчення офіцера. В цьому немає нічого дивного, оскільки кожний зареєстрований користувач CyberPlat має рахунок в банку. Розрахунки в платіжній системі CyberPlat ведуться між трьома основними учасниками: Покупцем, Інтернет-магазином і Банком.
ОТДЕЛЕНИЯ
Система CyberPlat, дуже поширена на російському ринку систем електронної комерції і інтсрнет-магазинів. Проте, на жаль, обмеженість системи тільки російським ринком сильно знижує її сумісність з іноземними Інтернет-магазинами. Щоб працювати з системою CyberPlat, їм доводиться реєструвати в Росії юридичну особу.
Система CyberPlat не надає відкритого інтерфейсу для взаємодії з системою всім охочим. Програмне забезпечення можна отримати безкоштовно з сайту системи, проте без спеціальних ключів воно не функціонує. Необхідні ключі до нього можна отримати, тільки за умови реєстрації в системі. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму і надати значний пакет документів.
Сьогодні в системі CyberPlat передбачено оплату товару або послуги:
- з рахунку (відкритого покупцю в банку-учаснику системи);
- за банківською кредитною карткою будь-якого банку-емітента. Платіж в системі CyberPlat здійснюється в тому випадку, якщо сума
Покупки не перевищує залишку коштів на рахунку покупця в банку-учаснику або на картковому рахунку в банку-емітенті.
Рахунок в банку-учаснику покупець може поповнити:
- внеском готівки через спеціальну касу;
- безготівковим переказом через будь-який російський банк. Повідомлення для переказу коштів через Ощадбанк можна
Роздрукувати за допомогою ПЗ "Покупець". У повідомлення автоматично вносяться всі необхідні реквізити банку і покупця, покупець вводить тільки суму переказу.
При оплаті з використанням банківських пластикових карток кошти списуються з карткового рахунку в банку-емітенті. Поповнення цього рахунку здійснюється за правилами відповідної платіжної карткової системи. З метою захисту від можливого шахрайства на операції по картках накладені додаткові обмеження системи.
Контролювати наявність коштів на своєму рахунку в банку або свій поточний платіжний ліміт покупець може з виписки в Банку "Платина" або з виписки про здійснені трансакції при користуванні банківською кредитною карткою.
Компанія "CYB ERP LAT. COM" має мету - перетворити систему CyberPlat в національну платіжну систему для електронної комерції і досягти рівня, необхідного для конкуренції на ринках розвинених країн, а основні завдання на найближчий період компанія визначила такі:
- збереження домінуючого стану системи на ринку;
- зміцнення торгової марки CyberPlat® як провідного бренду в секторі електронних платежів у режимі реального часу;
- подальший розвиток системи як незалежної мультибанківської платіжної системи національного і транснаціонального масштабу;
- розвиток партнерства з організаціями і компаніями, які сприяють розвитку інфраструктури електронної торгівлі в Росії.
Схожі статті
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 7.5. Платіжна система WebMoney
Платіжна система WebMoney Transfer - це універсальна, глобальна, нсбанківська інформаційна система трансферу майнових прав на основі електронних грошей,...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 7.4. Епектронна платіжна система PayCash
Платіжна інтернет-система PayCash - це проект банку "Таврійський",ВАТ Корпорація "Аерокосмічне устаткування" і групи компаній "Алкор". Вона дозволяє...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 7.3. Електронна платіжна система PayPal
E-Gold - американська всесвітня платіжна система, заснована у 1996 році Дугласом Джексоном і Барі Доуном (Douglas Jackson і Ваггу K. Downey). Система...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 7.2. Електронна платіжна система E-Gold
E-Gold - американська всесвітня платіжна система, заснована у 1996 році Дугласом Джексоном і Барі Доуном (Douglas Jackson і Ваггу K. Downey). Система...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 1.3.3. Термінальне обладнання
Головний процесинговий центр - уповноважений платіжною системою спеціалізований обчислювальний центр, який, крім процесингу здійснює маршрутизацію...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 3.1.3. Банківська платіжна картка
Банківська платіжна картка (БПК) - це персоніфікована пластикова картка з магнітною смугою або чіп-модулем, яка є ключем доступу до управління...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 2.2.4. Платіжна система Visa International
Visa International - це електронна платіжна система, яка є некомерційною асоціацією, і об'єднує більше 21000 банків-членів в усьому світу. Visa виконує...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - ТЕМА 6. МІЖНАРОДНІ ПЛАТІЖНІ СИСТЕМИ
6.1. Міжнародна електронна система SWIFT 6.2. Міжнародна платіжна система TARGET 6.3. Міжнародна платіжна система TOPAZ 6.4. Міжнародна платіжна система...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.2.4. Механізм взаємодії зарплатных проектів та його переваги
УкрКарт-Стандарт - картка, яка обслуговується в еквайринговіЙ мережі платіжної системи на всій території України (рис. 4.8). Це класичний дебетовий...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.2.3. Технології та послуги карткових продуктів
УкрКарт-Стандарт - картка, яка обслуговується в еквайринговіЙ мережі платіжної системи на всій території України (рис. 4.8). Це класичний дебетовий...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.1.4. Нормативна база НСМЕП
Нормативна база НСМЕП - це документи, які визначають нормативні та технологічні вимоги, а також методичні положення щодо діяльності НСМЕП і...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.1.3. Система інтернет-платежів НСМЕП
В Україні наприкінці травня 2001 року НБУ, фірмою "Юнісистем" та компанією Microcos - mic Grop було представлено проект "Інтер-платежі в Національній...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 6.3. Міжнародна платіжна система TOPAZ
Для задоволення потреб грошової політики центральні банки країн Європейського союзу (ЄС) створили платіжну систему TARGET - транс'європейську...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 6.2. Міжнародна платіжна система TARGET
Для задоволення потреб грошової політики центральні банки країн Європейського союзу (ЄС) створили платіжну систему TARGET - транс'європейську...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 6.1. Міжнародна електронна система SWIFT
6.1. Міжнародна електронна система SWIFT 6.2. Міжнародна платіжна система TARGET 6.3. Міжнародна платіжна система TOPAZ 6.4. Міжнародна платіжна система...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 1.3.2. Процесинговий центр
Головний процесинговий центр - уповноважений платіжною системою спеціалізований обчислювальний центр, який, крім процесингу здійснює маршрутизацію...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 5.2. Система електронних міжбанківських платежів
5.2.1. Завдання та функції СЕП НБУ Нормальне функціонування економіки важко уявити без системи розрахунків між суб'єктами господарської діяльності,...
-
5.1. Загальні вимоги щодо функціонування систем міжбанківських розрахунків 5.2. Система електронних міжбанківських платежів НБУ 5.2.1. Завдання та...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - Тема 5. ЕЛЕКТРОННІ МІЖБАНКІВСЬКІ РОЗРАХУНКИ В УКРАЇНІ
5.1. Загальні вимоги щодо функціонування систем міжбанківських розрахунків 5.2. Система електронних міжбанківських платежів НБУ 5.2.1. Завдання та...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 1.3. Учасники платіжної системи та їх функції
Одне із основних завдань, які розв'язуються при створенні платіжної системи, полягає у виробленні і дотриманні загальних. правил обслуговування карток,...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.1. Національна система масових електронних платежів (НСМЕП)
4.1. Національна система масових електронних платежів (НСМЕП) 4.1.1. Мета створення та структура НСМЕП 4.1.2. Платіжна картка НСМЕП 4.1.3. Система...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 6.6. Необхідні умови ефективного функціонування платіжних систем
Платіжні системи, як засіб переміщення коштів між банками, мають вирішальне значення для ефективного функціонування світової фінансової системи. Тому...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 6.4. Міжнародна платіжна система INTERNET
Міжнародна платіжна система INTERNET - це загальносвітова комп'ютерна мережа платіжних систем і механізмів, яка використовується як телекомунікаційна...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.2.1. Структура та функції платіжної системи УкрКарт
4.2.1. Структура та функції платіжної системи УкрКарт Для створення Національної системи масових електронних платежів населення за товари та послуги за...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 4.2. Платіжна система УкрКарт
4.2.1. Структура та функції платіжної системи УкрКарт Для створення Національної системи масових електронних платежів населення за товари та послуги за...
-
4.1. Національна система масових електронних платежів (НСМЕП) 4.1.1. Мета створення та структура НСМЕП 4.1.2. Платіжна картка НСМЕП 4.1.3. Система...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 1.3.1. Банки-учасники платіжної системи
Одне із основних завдань, які розв'язуються при створенні платіжної системи, полягає у виробленні і дотриманні загальних. правил обслуговування карток,...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 5.2.2. Структура СЕП НБУ
Рис. 5.1. Загальна структура СЕП Загальну структуру СЕП НБУ можна подати у вигляді схеми, яка зображена на рис. 5.1. Програмно-технологічна структура СЕП...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 5.2.1. Завдання та функції СЕП НБУ
5.2.1. Завдання та функції СЕП НБУ Нормальне функціонування економіки важко уявити без системи розрахунків між суб'єктами господарської діяльності,...
-
Платіжні системи - Пиріг С. О. - ВСТУП
Останнім часом у всьому світі розвиток платіжних систем характеризується поступовим звуженням сфери використання готівки та паперових платіжних...
Платіжні системи - Пиріг С. О. - 7.6. Платіжна система CyberPiat