PR для менеджерів і маркетолога - Примак Т. О. - Китаєць заробив 10 тисяч доларів на торгівлі вбитими комарами

Китайський підприємець для залучення покупців у свій on-line-магазин ювелірних виробів організував в Інтернеті торгівлю вбитими комарами і за два дні заробив на цьому товарі майже 10 тис. дол., повідомляє Ananova.

За словами жителя Шанхая Нінь Наня, блискуча ідея щодо торгівлі мертвими комарами спала йому на думку тоді, коли він розробляв план розкручування свого бізнесу і його вкусив комар.

Свій товар під рекламним слоганом "Натуральні комарі, вбиті людськими руками" Нінь Нань пропонував покупцям по 6 юанів за штуку (трохи менше 1 дол.). Упродовж двох днів після розміщення цього банера на різних форумах в Інтернеті на сайті його магазину зареєстровано 250 тис. хітів, а придбати мертвого комара висловили бажання понад 10 тис. осіб.

Зрозуміло, що досвід торгівлі мертвими комарами стане у пригоді не всім. Швидше за все успіху Нінь Наня сприяла сама оригінальна ідея. Люди хотіли придбати комарів не через якісь раціональні мотиви. Просто подібне звернення вони сприйняли як жарт і активно включилися в гру;

3) авторська стаття (by-liner). Така стаття готується за підписом керівника підприємства або певної, часто впливової особи. Вона може мати характер заяви або роздумів і міркувань. Однак у будь-якому разі вона пишеться від імені автора і є гарним способом висловити свою позицію та розуміння існуючих проблем у суспільстві;

4) описова (інформаційна) стаття. В такій статті подається інформація про певне підприємство та його продукцію, про яку-небудь подію, що відбулася в цій організації. Вона може носити як іміджевий, так і просто інформаційний характер. Це свого роду розширений прес-реліз, виконаний у довільній формі. Наприклад:

Юрій Горбунов вибирає Volvo XC90

Вибір на користь шведських авто окрім Юрія Горбунова вже зробили Олексій Мочанов і Наталія Могилевська. Отже, відтепер Volvo можна називати "зірковими" автомобілями.

Свій "зірковий" статус цей автомобіль підтверджує цілою низкою переваг: високий ступінь безпеки, велика потужність, стильний та сучасний дизайн.

Volvo XC90 належить до тих автомобілів, які одержали найбільшу кількість премій за безпеку, дизайн, універсальність та екологічність. Цей потужний інтелектуальний скандинавський автомобіль впевнено відчуває себе як на шосе, так і на заміських шляхах. У нього висока маневреність, що дуже важливо для безперешкодної їзди вулицями великого міста. Автомобіль Юрія має в своєму арсеналі 4,4-літровий та 315-сильний двигун V8, що відзначається вражаючою потужністю та екологічними харак-тер-ристиками світового класу. Це перший в світі восьмициліндровий двигун, який відповідає вимогам ULEVІІ (автомобілі з дуже низькою токсичністю викидів);

5) оглядова та аналітична статті. Оглядова стаття передбачає огляд різних сфер політичного або економічного життя суспільства. До таких статей належить, наприклад, огляд ринків, в якому зазначаються основні тенденції їхнього розвитку, висловлюються думки експертів, інтегрується досвід кількох компаній в галузі. В роботі з оглядовими статтями завжди враховується, що позиції дрібних суб'єктів економічної діяльності можуть значно поліпшитись, якщо інформація про них подаватиметься поряд із даними щодо компаній-лідерів.

Аналітичні статті відрізняються від оглядових наведенням більшої кількості фактичного матеріалу в цифрах, графіках, таблицях, результатами проведеного аналізу та грунтовнішими висновками.

У написанні аналітичних та оглядових статей варто враховувати ефект порівняння, однак порівнюватися мають не абстрактні величини (інші продукти, торгові марки), а цілком конкретні речі. Якщо згідно із Законом України "Про рекламу" в рекламуванні товарів ми не можемо згадувати назви конкурентних торгових марок, то в PR-статтях, для того щоб матеріал був цікавим, назвати інші підприємства, що працюють на даному ринку, цілком нормально. Від аналітичних та оглядових статей очікують оцінку ситуації, що склалася, тому наведення показників діяльності різних суб'єктів господарювання дає змогу показати реальний стан речей. Головне, щоб інформація подавалась об' єктивно, щоб висвітлювалися як недоліки, так і переваги конкурентних брендів і компаній.

Через значний обсяг таких статей приклади ми не наводимо.

Запрошення, проспект, буклет, брошура, листівка

Запрошення - це письмове або усне прохання до конкретної особи прийти кудись, зробити щось. Здебільшого друкується на листівках і доставляється в конвертах поштою або кур'єром.

Проспект, буклет, брошура, листівка (флаєр) є різновидом друкованої продукції, яка видається організацією для поширення інформації про свою діяльність, переваги товарів і послуг, контактні телефони серед цільових аудиторій.

Передусім вони різняться за своїми розміром та обсягом. Листівки (флаєри) - це документи розміром в одну сторінку або менше. В них подають інформацію про різні акції, цінові знижки. Вони можуть слугувати запрошенням відвідати певний заклад. Оформлення листівок залежить від смаків і вподобань цільової аудиторії. Наприклад, листівка, яка надає відомості про акції в супермаркеті, буде яскравішою за ту, в якій пропонується скористатися послугами юриста.

Проспект, буклет і Брошура - більшого обсягу, представницькі, часто мають іміджевий характер. Залежно від поставленої мети і цільової аудиторії, на яку вони розраховані, в них можуть бути наведені відомості як про компанію в цілому, так і про певні види її продукції, окремих осіб. Часто всі ці відомості поєднуються в одному документі в різних пропорціях, для того щоб подати цілісну інформацію.

Проспекти, буклети і брошури розрізняються за оформленням, змістовним наповненням, якістю поліграфії. Зрозуміло, що для професійної аудиторії в цих документах буде більше спеціальної інформації; для масової аудиторії інформація в основному матиме описову форму. Якщо брошура, проспект, буклет подаватимуться разом із іншими документами підприємства, в них можна надати лише ту інформацію, яка відсутня в інших документах; якщо окремо - інформації можна навести більше.

Якість паперу та поліграфії залежить від суми виділених коштів і від бажання керівництва підприємства, щоб ці документи зберегли. Добре оформлені, дорогі видання зберігаються довше, дешеві, недбалі майже одразу потрапляють у смітник.

На відміну від проспектів і буклетів брошурам добирають назву відповідно до теми, яка розкриватиметься. Вона має обкладинку, а в її оформленні основним є створення макета, що складається з кількох панелей. При цьому кожна панель мусить мати завершений матеріал й гармонійно поєднуватися за оформленням і змістом з іншими. Виконуються вони в одному стилі.Схожі статті
PR для менеджерів і маркетолога - Примак Т. О. - Китаєць заробив 10 тисяч доларів на торгівлі вбитими комарами

Предыдущая | Следующая