Потенціал і розвиток підприємства - Бачевський Б. Є. - Стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності

Стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності [87] враховуються при розробці державних прогнозів та програм економічного і соціального розвитку України, що здійснюється згідно із Законом України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України" (1602-14).

Реалізація стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності здійснюється через систему загальнодержавних (національних) програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля. Середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного рівня реалізуються на конкурсних засадах через систему державних програм та державне замовлення. Верховна Рада України визначила такі стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні на 2003-2013 роки: модернізація електростанцій; нові та відновлювані джерела енергії; новітні ресурсозберігаючі технології; машинобудування та приладобудування, як основа високотехнологічного оновлення всіх галузей виробництва; розвиток високоякісної металургії; нанотехнології, мікроелектроніка, інформаційні технології, телекомунікації; вдосконалення хімічних технологій, нові матеріали, розвиток біотехнологій; високотехнологічний розвиток сільського господарства, переробної промисловості; транспортні системи; будівництво, реконструкція; охорона і оздоровлення людини та навколишнього середовища; розвиток інноваційної культури суспільства.

Середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності Верховна Рада України на строк до 2007 року за стратегічними пріоритетними напрямами інноваційної діяльності в Україні на 2003-2013 роки визначає такі середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного рівня:

1. Модернізація електростанцій; нові та відновлювані джерела енергії; новітні ресурсозберігаючі технології.

2. Машинобудування та приладобудування, як основа високотехнологічного оновлення всіх галузей виробництва; розвиток високоякісної металургії; виробництво сучасної ракетно-космічної та авіаційної техніки, суден і електровозів нового покоління; системні засоби технологічного проектування, виробництва і логістичної підтримки процесів створення техніки нового покоління; засоби діагностики, агрегати, прилади та комплектуючі техніки нового покоління; комплектуючі, новітні технології для складання та виробництва автомобілів; обладнання, спеціальні технології металургійного виробництва; технології переробки вторинної сировини кольорових металів, т. і.

Нанотехнології, мікроелектроніка, інформаційні технології, телекомунікації.

За винятком розвитку телекомунікацій реалізація вказаних напрямків на цей час не надала очікуваних результатів. На наш погляд, причиною такого становища є незавершеність і не комплексність заходів відновлення машинобудівної галузі, як основи будь-якого розвитку промисловості. Саме тому, створені на пільгових умовах в Україні промислові зразки знаходять свою реалізацію, впровадження у виробництво за кордоном. Таким чином, Україна фінансує або створює за рахунок бюджету пільгові умови розробки новітніх технологій, а прибуток отримують закордонні виробники. Ми вимушені імпортувати вже готові вироби, тому що майже повністю виведена з ладу вітчизняна електронна промисловість, точне машинобудування, середнє машинобудування. Тим не менш, побудова стратегії розвитку окремого підприємства |67] повинна враховувати ті можливості, які надає державна технічна та інноваційна політика.



Схожі статті




Потенціал і розвиток підприємства - Бачевський Б. Є. - Стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності

Предыдущая | Следующая