Екологічні знання - Добровольський В. В. - 6.6. Екологічна Конституція Землі

Незважаючи на прийняття низки міжнародних природоохоронних документів, головні з яких перелічені в п. 6.1, незважаючи на те, що історичні рішення на конференції "Ріо-92", спроможні змінити наше життя на краще, підписали 179 держав, незважаючи на масові екологічні рухи громадськості стан оточуючого людину середовища невпинно погіршується. Головною причиною такої неадекватності багато фахівців вважають необов'язковість, рекомендаційний характер міжнародних правових документів екологічної спрямованості. Надаються пропозиції щодо посилення ролі ООН та Інших міжнародних органів у питаннях екологічної безпеки людства.

У квітні 1992 року на міжнародній конференції в Університеті Гофстра (Нью-Йорк) українська делегація (Ю. Туниця, Ю. Шемшученко, М. Костицький, С. Кравченко, Ф. Бурчак) поставила питання про необхідність прийняття на рівні ООН Екологічної Конституції Землі (Світової Екологічної Конституції) - основного правового документа, що визначатиме обов'язкові норми поведінки у стосунках між суспільством і природою для всіх без винятку країн світу.

Автори пропозиції вважають, що основу такої Конституції закладено в двох редакціях Всесвітньої стратегії охорони природи (1980, 1991), у Всесвітній хартії охорони природи (1982), Регіональній стратегії охорони навколишнього середовища країн - членів Європейської екологічної комісії (1988).

Схожі статті




Екологічні знання - Добровольський В. В. - 6.6. Екологічна Конституція Землі

Предыдущая |