Судоустрій - Молдован В. В. - 4. Провадження в справах конституційного суду України

1. Завдання, принципи діяльності, склад та вимоги до суддів конституційного суду України

принципи діяльності ксу

склад ксу

вимоги до судді ксу

Судді КСУ не можуть належати до політичних партій та профспілок, мати представницький мандат, брати участь у будь-якій політичній діяльності, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої.

Суддя КСУ складає присягу на засіданні Верховної Ради України, яке проводиться за участю Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховного Суду України, не пізніш як через місяць після призначення суддею Конституційного Суду України.

Суддя КСУ складає присягу такого змісту:

"Урочисто присягаю чесно і сумлінно виконувати високі обов'язки судді Конституційного Суду України, забезпечувати верховенство Конституції України, захищати конституційний лад держави, конституційні права та свободи людини і громадянина".

2. Повноваження конституційного суду України

голова ксу

повноваження судді ксу

припинення повноважень судді ксу

повноваження ксу

межі повноважень ксу

3. Звернення до конституційного суду України

форми звернення до констиційного суду україни

Конституційне звернення

Письмове клопотання до КСУ про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.

Конституційне звернення, як і подання, документи та матеріали до них по даються у трьох примірниках.

Конституційне звернення або подання може бути відкликане за письмовою згодою суб'єкта, який його направив до КСУ, в будь-який час до дня розгляду на пленарному засіданні КСУ.

4. Провадження в справах конституційного суду України

Засідання КСУ

Засідання КСУ є повноважним, як що на ньому присутні не менше 11 суддів КСУ.

Рішення на засіданнях КСУ приймається, якщо за це рішення проголосувало більше половини суддів, які брали участь у засіданні.

Пленарне засідання КСУ

Пленарне засідання КСУ є повно важним, якщо на ньому присутні не менше 12 суддів КСУ.

Рішення КСУ приймаються та його висновки даються на пленарному засіданні, якщо за них проголосувало не менше десяти суддів КСУ.

строки конституційного провадження

Державне Мито

Конституційне подання або конституційне звернення надсилається до КСУ без стягнення державного мита.

Якщо неодноразове направлення конституційного подання, конституційного звернення з того самого питання, що вже розглядалось у КСУ, є зловживанням правом, КСУ після прийняття рішення про відмову у відкритті провадження у справі може прийняти рішення про стягнення з суб'єкта права на конституційне подання, конституційне звернення державного мита у розмірі, встановленому законом.

5. Рішення і висновки конституційного суду України

КСУ за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів приймає рішення.

КСУ може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині.

Якщо в процесі розгляду справи за конституційним поданням чи конституційним зверненням виявлено невідповідність Конституції України інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі, і які впливають на прийняття рішення чи дачу висновку у справі, КСУ визнає такі правові акти (їх окремі положення) неконституційними.

Зміст рішення КСУ

1) найменування рішення, дата і місце прийняття, його номер;

2) персональний склад суддів КСУ, які брали участь у розгляді справи;

3) перелік учасників судового засідання;

4) зміст конституційного подання;

5) повну назву, дату прийняття, по рядковий номер, за яким органом, посадовою особою прийнято правовий акт, конституційність якого розглядається;

6) положення Конституції України, якими керувався КСУ при прийнятті рішення;

7) мотивувальну частину рішення;

8) резолютивну частину рішення;

9) обов'язкове зазначення того, що рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає.

рішення і висновки ксу

Окрема думка судді КСУ

Окрема думка судді КСУ, який підписав рішення чи висновок КСУ, викладається суддею КСУ у письмовій формі і додається до рішення чи висновку КСУ.

Офіційне Оприлюднення Рішень і висновків КСУ

Рішення і висновки КСУ підписуються не пізніше семи днів після прийняття рішення, дачі висновку.

Рішення і висновки КСУ офіційно оприлюднюються наступного робочого дня після їх підписання.

Рішення і висновки КСУ разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.

Підстава для Відкриття нового провадження У справі

КСУ відкриває нове провадження у справі при виявленні нових обставин по справі, які не були предметом його розгляду, але які існували на час розгляду і прийняття рішення або дачі висновку в справі.

Порядок Виконання рішень І висновків КСУ

Копії рішень і висновків КСУ надсилаються наступного робочого дня після їх офіційного оприлюднення суб'єкту права на конституційне подання чи конституційне звернення, з ініціативи якого розглядалася справа, до Мін'юсту, а також до органу влади, що прийняв правовий акт.

У разі необхідності КСУ може визначити у своєму рішенні, висновку порядок і строки їх виконання, а також покласти на відповідні державні органи обов'язки щодо забезпечення виконання рішення, додержання висновку.

КСУ має право зажадати від органів письмового підтвердження виконання рішення, додержання висновку КСУ.

Невиконання рішень та недодержання висновків КСУ тягнуть за собою відповідальність згідно з законом.

6. Гарантії діяльності суддів конституційного суду України

Судді КСУ при здійсненні своїх повноважень є незалежними і підкоряються лише Конституції України та керуються Законом "Про Конституційний Суд України", іншими законами України, крім тих законів або їх окремих положень, що є предметом розгляду КСУ.

Особа судді КСУ є недоторканною.

Суддя КСУ не може бути затриманий чи заарештований без згоди Верховної Ради України до винесення обвинувального вироку судом.

Судді КСУ одержують заробітну плату та користуються іншими видами матеріального забезпечення, встановленими законами України про статус суддів.

У разі коли повноваження судді КСУ були припинені через хворобу, закінчення строку призначення, за ним зберігається до виходу на пенсію за віком вісімдесят відсотків грошового утримання та інші види матеріального забезпечення, якими користується суддя Конституційного Суду України.

Судді КСУ не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у КСУ та на його колегіях, за винятком відповідальності за образу чи наклеп при розгляді справ, прийнятті рішень та дачі висновків КСУ.



Схожі статті




Судоустрій - Молдован В. В. - 4. Провадження в справах конституційного суду України

Предыдущая | Следующая