Сучасні різновиди туризму - Кляп М. П. - Весільний туризм

Благодійний туризм - це різновид туризму, мета якого полягає в участі туриста у благодійній діяльності.

Благодійний туризм в сучасному світі увійшов у звичайний стандарт життєзабезпечення, виконуючи економічні та гуманітарні функції. Це специфічна форма соціальної підтримки малозабезпеченого населення з філантропною природою благодійної діяльності та її можливості в організації соціального захисту населення.

Туристи цього виду туризму беруть участь у благодійних оздоровчо-лікувальних програмах і реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, та інших категорій малозабезпеченого населення.

Болотний туризм

Болотний туризм - це різновид туризму, метою якого є відвідання заболоченої місцевості.

Болото (рос. болото, англ. bog, swamp, marsh, moor, morass, нім. Moor, Sumpf, Morast) - надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними рослинами, із залишків яких зазвичай утворюється торф. Болота розвиваються в місцях, де характер рельєфу зумовлює надмірне зволоження, в країнах із вологим кліматом вони можуть утворюватися і на вододілах. Не всі зволожені ділянки суходолу є болотами. Болотами вважаєються лише ті з них, які мають шар торфу товщиною не менше 0,3 м. Болота, в основному, зосереджені в Північній півкулі Землі. Загальна площа боліт у світі становить приблизно 3,5 млн км, з них близько 50 % - торфові з глибиною торфу понад 0,5 м. Найбільші території, зайняті болотами, зосереджені в Білорусі, Канаді, Фінляндії, США, Росії.

Болота поділяють на 3 основних типи:

1. Низинні болота утворюються в низинах, де збираються грунтові води. Завдяки багатому мінеральному складу грунтових вод низинні болота мають рясну рослинність і, зазвичай, вкриті зеленим мохом, хвощем, високою густою осокою, очеретом, заростями верби, вільхи та берези.

2. Верхові болота живляться лише за рахунок опадів. Грунтових вод у таких болотах або дуже мало, або ж вони розташовані занадто глибоко. Оскільки дощова вода майже не містить мінеральних речовин, на верхових болотах розвиваються лише рослини, пристосовані до дуже бідного харчування. Головним чином, це мох сфагнум (Sphagnidae).

3. Перехідні болота мають добре виражені ознаки як низинного, так і верхового боліт. На перехідних болотах росте велика кількість сфагнума, можна зустріти журавлину та росичку.

Серед найпопулярніших туристичних зон болотного туризму - Фінляндія (місто Хюрюнсалмі), тут щороку для туристів проводиться чемпіонат світу з болотного футболу. А в британському містечку Ллануертід-Уельс щороку проводиться всесвітній туристичний чемпіонат з болотного дайвінгу. Останнім часом болотний туризм почав розвиватися і в Російській Федерації, в якій знаходяться найбільші у світі болотні угіддя.

Весільний туризм

Весільний туризм - це різновид туризму, метою якого є відвідання місцевості для проведення весільних церемоній.

Сьогодні свої весілля споживачі весільного туризму відзначають і на гірських вершинах, і під водою, і в пустелях, і на полярних льодах. Є весільні тури, які включають організацію символічної шлюбної церемонії за місцевими звичаями і традиціями. Подібні ритуали в екзотичних країнах можуть відрізнятися вишуканою романтичністю з перевдяганням у національні костюми, столом, заставленим місцевими делікатесами, традиційними музикою, танцями та іншими атракція ми.

Весільні тури - це і проведення медового місяця, відзначення річниці одруження, золоте весілля, офіційне укладення шлюбу, вінчання. Сьогодні найпопулярнішими місцевостями весільного туризму е:

- Венеція, Італія.

- Прага, Чехія.

- Бомбей, Індія.

- Париж, Франція.

- Єрусалим, Ізраїль.



Схожі статті




Сучасні різновиди туризму - Кляп М. П. - Весільний туризм

Предыдущая | Следующая