Сучасні різновиди туризму - Кляп М. П. - 6.3. Класифікація туризму за терміном поїздки

Короткостроковий туризм - це такий вид туризму, коли тривалість подорожі не перевищує 3-х діб.

Короткостроковий туризм обирають здебільшого особи до 55 років, і особливо ті, хто хоче зекономити час і в той же час повноцінно або, принаймні, цікаво відпочити. Це можуть бути виїзди зі всією сім'єю, з компанією друзів або колег чи, до прикладу, романтична втеча з коханою людиною. Мета такого туризму різна: пляж взимку, відвідання спа - та велнес-комплексів, відвезти дитину в парк розваг, пройтися "бутіками" чи "блошиними ринками", стати свідком яскравої події, фестивалю або просто влаштувати прогулянку містом, насолоджуючись новими видами і повною бездіяльністю.

Вікенд-туризм (туризм вихідного дня) - це такий вид туризму, коли тривалість подорожі не перевищує 3-х діб і припадає на офіційні державні свята чи календарні вихідні дні (субота, неділя).

Тури вихідного дня використовують ті, хто багато і плідно працює, але не бажає відмовлятися від повноцінного відпочинку. Психологи стверджують, що тури на вихідні допомагають скинути на якийсь час вантаж проблем і просто насолодитися радощами життя. Туризм вихідного дня дає можливість, не жертвуючи роботою, відвідати місцевість, в якій турист з дитинства мріяв побувати.

Тривалий туризм - це такий вид туризму, коли термін подорожі становить більше 3-х діб.

До прикладу, чимало туристів відвідує найтриваліший у світі карнавал, що проходить в Аргентині. Протягом двох місяців сотні тисяч гостей з усього світу приїжджають сюди, щоб побачити приголомшливе шоу, запальні танці, барвисті костюми, відчути атмосферу свята і веселощів.

Різновидом тривалого туризму є Даивсафарі - це підвид тривалого туризму для людей, з проживанням на кораблі і підводним пірнанням з аквалангом. У перекладі з арабської "сафара" означає подорож. Це слово перейшло з арабської в мову суахілі і там набуло значення - полювання, потім слово перейняли білі колоністи і стали називати так екзотичне полювання в Африці. У тривалому туризмі, пов'язаному з підводним плаванням дайв-сафарі - це синонім "live aboard", тобто проживання на борту судна і відвідування важко доступних куточків планети для підводного пірнання.

Головними споживачами тривалого туризму є особи старше 55 років, оскільки саме для них це прекрасна можливість випробувати різні способи життя, познайомитися з іншими культурами і дати їм оцінку з висоти власного досвіду. Найбільш популярними напрямками у літніх людей і мандрівників середнього віку є Австралія, Нова Зеландія, Азія і Африка.

Нічний туризм - це такий вид туризму, коли суб'єкт туризму - турист, обирає терміном своєї поїздки ніч та вечір як частину доби.

Нічний туризм дозволяє оцінити іншу унікальну атмосферу, адже міста скидають з себе денну метушню і перетворюються, на освітлені міріадами вогнів будинки, вулиці, храми.



Схожі статті




Сучасні різновиди туризму - Кляп М. П. - 6.3. Класифікація туризму за терміном поїздки

Предыдущая | Следующая