Страхування - Базилевич В. Д. - Укладання письмової угоди з банком

Письмова угода як захід впливу укладається з банком, що допустив порушення, які впливають на його фінансовий стан, та за умови, що банк має прийнятний план заходів для вирішення виявлених проблем. При цьому письмова угода має містити такі пункти.

1. У письмовій угоді банк визнає свої недоліки в роботі та допущені порушення і подає перелік обгрунтованих заходів, які банк зобов'язується вжити для усунення порушень, запобігання їм у подальшому, поліпшення фінансового стану, із зазначенням строківїх виконання. Строки виконання зобов'язань установлюються індивідуально з урахуванням характеру проблем та допущених порушень, а також оцінки й висновку відповідного підрозділу департаменту банківського нагляду (територіального управління) Національного банку України.

Письмова угода складається у двох примірниках та підписується від імені банку Головою правління банку або іншою уповноваженою особою, засвідчується печаткою банку.

2. Взяті банком у письмовій угоді зобов'язання мають включати конкретні заходи, спрямовані на поліпшення його фінансового стану або усунення виявлених порушень, а також запобіжні заходи щодо недопущення порушень у майбутньому, зокрема таке:

O складання та виконання або бізнес-плану, або програми розвитку капітальної бази банку, або програми фінансового оздоровлення;

O розроблення та запровадження положень щодо поліпшення практики кредитування;

O зобов'язання щодо проведення зовнішнього аудиту фінансового стану банку;

O прийняття рішення про тимчасове обмеження на збільшення активів банку;

O прийняття рішення про обмеження розміру кредитів, що надаються інсайдерам банку;

O прийняття рішення щодо тимчасового зниження розміру відсотків за депозитами, що залучаються;

O тимчасове припинення виплати дивідендів;

O прийняття рішення про обмеження розміру суми, яку банк може виплачувати своїм працівникам у формі заробітної плати та премій;

O реорганізація банку.

3. Укладання письмової угоди здійснюється за ініціативою банку, який розробив прийнятний план заходів щодо усунення проблем у його діяльності та звернувся до Національного банку України з проектом письмової угоди щодо усунення порушень.

Якщо банк не ініціював укладання письмової угоди з метою усунення виявлених у його діяльності порушень, то відповідний структурний підрозділ банківського нагляду центрального апарату або територіального управління Національного банку України надсилає цьому банку лист з пропозиціями за підписом заступника голови Національного банку України, або директора департаменту банківського нагляду, або начальника територіального управління Національного банку України, в якому зазначаються строк подання проекту письмової угоди до Національного банку України, а також перелік вимог та умов, які банк зобов'язаний включити до письмової угоди.

Територіальне управління або департамент банківського нагляду Національного банку України в строк до 15 календарних днів розглядає поданий банком проект письмової угоди щодо обгрунтованості, повноти та ефективності запроваджуваних банком заходів з метою усунення порушень та готує висновок про доцільність її укладання або розглядає питання про застосування інших адекватних заходів впливу.

4. У письмовій угоді з боку Національного банку України також має обумовлюватися порядок контролю за виконанням зобов'язань банку та порядок і форми надання банком додаткової інформації, потрібної для контролю за виконанням взятих ним зобов'язань. Територіальне управління Національного банку України після укладання письмової угоди з банком надсилає копію угоди до департаменту банківського нагляду Національного банку України.

5. У разі невиконання банком хоча б одного з узятих в угоді зобов'язань у встановлені строки територіальне управління Національного банку України подає до Комісії Національного банку України обгрунтовані пропозиції щодо розірвання угоди з банком та його подальшої діяльності.

Схожі статті




Страхування - Базилевич В. Д. - Укладання письмової угоди з банком

Предыдущая | Следующая