Педагогіка - Максимюк С. П. - 1. Значення творчості К. Д. Ушинського

Ушинський - великий, а ми - його боржники.

П. П. Блонський

1. Значення творчості К. Д. Ушинського.

2. Життя та діяльність К. Д. Ушинського.

3. К. Д. Ушинський про народність освіти.

4. Дидактичні поради і рекомендації К. Д. Ушинського.

5. К. Д. Ушинський про моральне виховання.

6. Підручники "Родное слово", "Детский мир".

7. К. Д. Ушинський про вчителя-вихователя.

8. Послідовники К. Д. Ушинського. . Педагогічні погляди Л. М. Толстого.

.Література: 13,17,23,27, 90, 91,96,103,104, 108,110,115,134,135, 142, 147.

1. Значення творчості К. Д. Ушинського

Український народ глибоко шанує видатного вітчизняного педагога К. Д. Ушинського за його полум'яну любов до своєї батьківщини, за його вірне і безкорисне служіння своєму народові, за його величезну, самовіддану і плідну працю для розвитку народної освіти і культури; за багатющу науково-педагогічну спадщину, яка і сьогодні послуговує нашій школі і спонукає вчителя творчо працювати, навчати і виховувати всебічно розвинену людину.

Твори К. Д. Ушинського виходили в СРСР 310 разів тиражем 25 млн. примірників 58 мовами народів Радянського Союзу та інших країн світу. Ім'ям К". Д. Ушинського названі школи, інститути, бібліотеки. Студенти університетів, учителі отримують стипендії та премії його імені. Встановлена медаль К. Д. Ушинського за видатні заслуги і наукові праці з педагогіки для вчителів та наукових працівників. Наведемо кілька найяскравіших цитат К. Д. Ушинського та висловлювань про нього:

Скоро настане час, коли весь російський народ усвідомить необхідність грамоти. Тоді буде видано закон про обов'язкове навчання кожної російської дитини. Пропоную виголосити здравницю за найшвидше здійснення мрії мого життя; за обов'язкове навчання в Росії.

З виступу К. Д. Ушинського на з'їзді учителів

Народних шкіл у Таврійській губернії.

Ушинський - великий, а ми - його боржники.

П. П. Блонський, видатний педагог.

Зробити якомога більше користі моїй вітчизні - ось єдине завдання мого життя.

Девіз К. Д. Ушинського.

Книга для початкового класного читання повинна бути, як мені здається, вступом до серйозної науки; так, щоб учень, прочитавши її з учителем, полюбив серйозне заняття наукою.

К. Д. Ушинський. Передмова до 1-го

Видання"Детского мира".

Якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, то вона повинна поперед пізнати її також у всіх відношеннях.

К. Д. Ушинський. Передмова до книги

"Людина як предмет виховання".

"Уся зовнішність Ушинського дуже сприяла тому, щоб його слова глибоко запали в душу. Худорлявий, украй нервовий, він був вищий від середнього на зріст. З під його чорних густих брів дугою гарячково виблискували темно-карі очі. Його виразне, з тонкими рисами обличчя, його чудово окреслене високе чоло, яке говорило про незвичайний розум, різко виділялось своєю блідістю в рамці чорного, як смола, волосся і чорних бакенів навколо щік та підборіддя, що нагадували коротку густу бороду. Його тонкі безкровні губи, його суворий вигляд і проникливий погляд, який, здавалось, бачить людину наскрізь, красномовно говорили про сильний характер і стійку волю... Той, хто бачив Ушинського хоч би раз, назавжди запам'ятав обличчя цієї людини, яка різко виділялася з юрби навіть своєю зовнішністю".

Водовозова Є. М.-учениця К. Д. Ушинського,

Російський педагог, дитяча письменниця.

Ушинський рішуче обстоював право жінки-матері, жінки-виховательки на високий культурний розвиток, обстоював необхідність повної всебічності освіти жінки. К. Д. Ушинський - великий педагог нашої Батьківщини. Він - гордість нашої науки, гордість нашої педагогіки.

С. X. Чавдаров - український педагог, учений, дослідник

Педагогічної спадщини К. Д. Ушинського.

Педагогічна теорія в житті школи повинна бути світлом, що осяває практику. Великий російський педагог К. Д. Ушинський з почуттям жалю порівнював педагогічну практику без теорії із чаклунством в медицині.

В. О. Сухомлинський. "Розмова з

Молодим директором".

Педагогічна література, жива, сучасна й широка, вириває вихователя з його замкненої, присипляючої сфери, вводить його в благородне коло мислителів, що присвятили своє життя справі виховання.

К. Д. Ушинський. "Про користь педагогічної літератури".

В історії російської освіти Ушинському належить найпочесніше місце. Досить відомі діла Ушинського, які пережили його, "ходять услід" за ним. "Дитячий світ", "Рідне слово", "Людина як предмет виховання" - такі творіння, у яких увічнені для нащадків кращі заповіти геніального російського педагога.

В. П. Потьомкін, академік, перший

Президент Академії педагогічних наук РРФСР.

Для нас Ушинський близький і дорогий тим, що він був педагогом-патріотом, який палко любив свою Батьківщину, педагогом, який створив таку систему виховання, що закликає молоде покоління до самовідданого служіння Батьківщині.

Є. М. Мединський, академік, автор праці

"Великий вітчизняний педагог К. Д. Ушинський".

Ім'я К. Д. Ушинського дороге не тільки російському народові. Воно заслужено користується загальною славою і найглибшою любов'ю усіх народів...

Д. О. Лордкіпанідзе, педагог, академік, автор книги

"Педагогічне вчення К. Д. Ушинського".

Вихід у світ праці великого російського педагога К. Д. Ушинського "Людина як предмет виховання" була однією з надзвичайних подій. Вона в трьох томах охопила всі основні питання фізичної та психічної природи людини та її виховання.

Г. С. Костюк, український психолог і педагог, академік, автор праці

"Психологічні основи твору К. Д. Ушинського "Людина як предмет виховання".

"Готувати уми! Сіяти ідеї!... Ось наше призначення. Ми живемо не в ті роки, щоб могли діяти самі. Відкиньмо егоїзм, працюймо для нащадків! Збудімо вимоги, укажімо розумну мету, відкриймо засоби, розбурхаймо енергію, - діла з'являться самі..."

К. Д. Ушинський.

"Ушинський - великий російський педагог, що володіє не тільки глибокою всебічною освітою як загальною, так і педагогічною, але й обдарований від природи самобутнім творчим талантом і всіма без винятку визнаний патріархом російської педагогіки", - писав грузинський класик педагогіки Я. С. Гогебашвілі.



Схожі статті




Педагогіка - Максимюк С. П. - 1. Значення творчості К. Д. Ушинського

Предыдущая | Следующая