Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С. В. - Стаття 181. Азартні ігри, ворожіння в громадських місцях

Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами - тягне за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 29.05.85 р. № 316-ХІ; Заковом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони здоров'я та громадського порядку.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у доведенні неповнолітнього до стану сп'яніння (формальний склад).

3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (батьки неповнолітнього, особи, що їх замінюють, будь-які інші фізичні осудні особи, які досягли 18-річиого віку).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого або непрямого умислу.

Стаття 181. Азартні ігри, ворожіння в громадських місцях

Участь в організованих без дозволу азартних іграх (карти, рулетку, "наперсток" та інші) на гроші, речі та інші цінності - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального приладдя, а також грошей, речей та інших цінностей, що є ставкою у грі, або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від семи до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального приладдя, а також грошей, речей та інших цінностей, що є ставкою у грі, або без такої.

Частину третю виключено

Ворожіння у громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з указами Президії Верховної Ради Української PCP від 27.06.86 р. № 2444-ХІ, від 14.12.88 р. № 6976-Х І; законами України від 07.02.97 р. Л§ 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. № 2342-ІІІ, від 15.05.2009 р. № 1334-УІ)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких діях:

1) прийнятті участі в організованих без дозволу азартних іграх на гроші, речі та інші цінності;

2) ворожінні в громадських місцях.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" азартна гра - це будь-яка гра, обов'язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості.

При цьому до азартних ігор не відносяться:

- організація та проведення лотерей;

- організація та проведення творчих конкурсів, спортивних змагань тощо, незважаючи на те передбачається чи не передбачається їх умовами грошовий або майновий виграш;

- гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу);

Гра в гральних автоматах типу "кран-машина" (двокоординатні автомати), де як виграш (приз) гравець отримує виключно матеріальні речі (іграшки, цукерки тощо);

- розіграші на безоплатній основі з рекламуванням (популяризацією) окремого товару, послуги, торгової марки, знаків для товарів і послуг, найменування або напрямів діяльності суб'єктів господарювання, комерційної програми з видачею виграшів у грошовій або майновій формі;

- розіграші у вигляді конкурсів (ігор, вікторин), умови яких передбачають безоплатне набуття особою статусу її учасника та отримання учасником, який виявив кращі особисті знання та вміння, виграшів у грошовій або майновій формі за особисту перемогу;

- розіграші на безоплатній основі для розважальних, благодійних або пізнавальних цілей.

Щодо ворожіння, то його можна визначити як діяльність, що полягає в довільному вгадуванні та повідомленні чийогось майбутнього чи минулого з допомогою будь-яких предметів та у будь-якій формі за певну винагороду в грошовій або майновій формі. Обов'язковою ознакою цього складу є здійснення цієї діяльності в громадських місцях.

Обидва склади - матеріальні.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.

Похожие статьи




Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С. В. - Стаття 181. Азартні ігри, ворожіння в громадських місцях

Предыдущая | Следующая