Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С. В. - Стаття 117. Порушення правил користування річковими і маломірними суднами

Порушення правил, що забезпечують безпеку пасажирів під час посадки, в путі слідування і під час висадки їж з річкових і маломірних суден, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пошкодження внутрішнього обладнання річкових суден - тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Куріння у невстановлених місцях на річкових суднах - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 19.12.86 р. № 3282-ХІ; законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 22.09.2005 р. № 2899-ІV, від 11.06.2009 р. № 1512-У І)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки на річковому транспорті та маломірних судах, а також у сфері охорони здоров'я населення та попередження шкідливого впливу тютюнопаління.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) порушення правил, що забезпечують безпеку пасажирів під час посадки, в путі слідування і під час висадки їх з річкових і маломірних суден (формальний склад);

2) пошкодження внутрішнього обладнання річкових суден (матеріальний склад);

3) куріння у невстановлених місцях на річкових суднах (формальний склад).

3. Суб'єкт адміністративного проступку - тільки загальний (ч. ч. 2 і 3 цієї статті), загальний і спеціальний (ч. 1 цієї статті).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Стаття 118. Порушення правил утримання баз (споруд) для стоянки маломірних суден

Порушення посадовими особами, відповідальними за технічний стан і правильне користування базами (спорудами) для стоянки маломірних суден, правил утримання баз (споруд) у безпечному для людей і стоянки маломірних суден стані або невжиття заходів для своєчасної заборони чи обмеження експлуатації окремих причалів, пірсів, стоянок, споруд, механізмів і т. ін., коли користування ними загрожує безпеці людей і маломірних суден, а так само незабезпечення ними на базі (споруді) встановленого випускного режиму, експлуатація бази (споруди) без щорічного технічного огляду, допущення стоянки на базі (споруді) не зареєстрованих у встановленому порядку маломірних суден - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки на річковому транспорті та маломірних судах (див. Правила безпечної експлуатації баз для стоянки маломірних (малих) суден).

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) порушення правил утримання баз (споруд) у безпечному для людей і стоянки маломірних суден стані;

2) невжиття заходів для своєчасної заборони чи обмеження експлуатації окремих причалів, пірсів, стоянок, споруд, механізмів і т. ін., коли користування ними загрожує безпеці людей і маломірних суден;

3) незабезпечення на базі (споруді) встановленого випускного режиму;

4) експлуатація бази (споруди) без щорічного технічного огляду;

5) допущення стоянки на базі (споруді) не зареєстрованих у встановленому порядку маломірних суден.

Всі склади правопорушень - формальні.

3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи, відповідальні за технічний стан і правильне користування базами (спорудами) для стоянки маломірних суден).

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Похожие статьи




Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С. В. - Стаття 117. Порушення правил користування річковими і маломірними суднами

Предыдущая | Следующая