Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С. В. - Глава 8. Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів

(Назва глави із змінами, внесеними згідно із Законом України від 21.06.2001 р. № 2550-ІІІ)

Стаття 93. Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів з безпечного ведення робіт у галузях промисловості

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів з безпечного ведення робіт у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, -

Тягне за собою накладення штрафу на працівників від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно із законами України від 19.01.95 р. № 8/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. № 2342-ІІІ)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки та охорони праці (див. Кодекс законів про працю України, Закон України "Про охорону праці").

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні вимог законодавчих та інших нормативних актів (правил, положень, інструкцій) з безпечного ведення робіт у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам Держгірпромнагляду України (формальний склад).

3. Суб'єкт адміністративного проступку - працівники, посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадяни - власники підприємств чи уповноважені ними особи.

4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Стаття 94. Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях промисловості

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, - тягне за собою накладення штрафу на працівників від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб - від десяти до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Із змінами, внесеними згідно із законами України від 19.01.95 р. № 8/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. № 2342-НІ)

1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки та охорони праці (див. Кодекс законів про працю України, Закони України "Про охорону праці", "Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення", Гірничий закон України).

Безпосередній об'єкт - встановлений порядок зберігання, використання та обліку вибухових матеріалів.

Предмет посягання - вибухові матеріали (речовини). Згідно ст. 1 Гірничого закону України, це є хімічні сполуки або суміші речовин, здатні до вибуху (швидкого перетворення з виділенням великої кількості тепла та утворенням газів.

2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні вимог законодавчих та інших нормативних актів (правил, положень, інструкцій) про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам Держгірпромнагляду України (формальний склад).

Похожие статьи




Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С. В. - Глава 8. Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів

Предыдущая | Следующая