Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Групування витрат за статтями калькуляції
Групування витрат за статтями калькуляції призначене для організації аналітичного обліку витрат і калькулювання собівартості окремих видів житлово-комунальних послуг (робіт), обчислення витрат в розрізі структурних підрозділів комунального підприємства.
Витрати, пов'язані з виробництвом і реалізацією робіт (послуг) та управління підприємством (крім підприємств міського електротранспорту) з метою планування, обліку і калькулювання собівартості робіт (послуг) групуються за такими типовими статтями:
Прямі матеріальні витрати. 1. Сировина та матеріали. До статті "Сировина та матеріали" включається вартість сировини та матеріалів, потрібних для виконання робіт (послуг) та для забезпечення технологічного процесу (хімічні реагенти: коагулянт, хлор, аміак, сіль, сульфовугілля, хімреактиви, тощо). Витрати за статтею "Сировина та матеріали" включаються безпосередньо до собівартості окремих видів робіт (послуг) .
2. Паливо на технологічні потреби.
3. Електроенергія на технологічні потреби. До статей "Паливо на технологічні потреби" та "Енергія на технологічні потреби" відносяться витрати на всі види палива та енергії, що безпосередньо витрачаються у технологічному процесі виробництва робіт (послуг), як одержані від сторонніх організацій, так і вироблені самим підприємством. Витрати на паливо та енергію на технологічні потреби (рух рухомого складу електротранспорту, виробництво теплової енергії, гарячої води, її очищення і доставка, відведення та очищення стоків, робота ліфтів) відносяться безпосередньо до собівартості робіт (послуг) .
4. До статті "Покупні ресурси, комплектувальні вироби, напівфабрикати" включається вартість води (для підприємств водопровідного господарства) та теплової енергії (для підприємств теплового господарства), придбаних у сторонніх підприємств для подальшого транспортування та реалізації споживачам. Витрати на покупні ресурси, комплектувальні вироби, напівфабрикати відносяться безпосередньо до собівартості робіт (послуг) .
5. До статті "Роботи і послуги виробничого характеру сторонніх підприємств і організацій" включається вартість робіт (послуг) виробничого характеру, які виконуються сторонніми підприємствами і організаціями або структурними підрозділами підприємства, що не належать до основного виду діяльності. До робіт і послуг виробничого характеру належать: у житловому господарстві - експлуатація ліфтів, прибирання, вивезення та знешкодження сміття; у водопровідному та тепловому господарствах - користування водо-, тепломережами сторонніх підприємств.
6. Витрати інших матеріальних ресурсів. До цієї статті витрат відносяться матеріальні витрати, що не знайшли відображення в попередніх статтях витрат.
Витрати на оплату праці:
1) основна заробітна плата виробничих працівників.
2) додаткова заробітна плата виробничих працівників.
3) інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Амортизація основних виробничих засобів та інших необоротних матеріальних активів. Витрати по орендній платі основних засобів.
Загальновиробничі витрати. Загальна величина загальновиробничих витрат підприємства в цілому є сумою відповідних витрат структурних підрозділів основного виробництва. Такі самі витрати допоміжних виробництв включаються до собівартості робіт (послуг), що виконуються (надаються) допоміжними виробництвами підприємства.
До статті "Загальновиробничі витрати" належать:
1. Витрати на управління виробництвом (оплата праці фахівців і працівників апарату управління цехів та дільниць, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені діючим законодавством, інші грошові і матеріальні виплати згідно з Положенням про оплату праці, колективним договором тощо, відрахування на соціальні заходи, оплата службових відряджень персоналу цехів і ділянок, інші витрати на утримання апарату управління) .
2. Амортизація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення.
3. Амортизація нематеріальних активів загальновиробничого призначення.
4. Витрати на утримання, експлуатацію, ремонт, страхування, операційну оренду основних засобів і інших необоротних матеріальних активів загальнови-робничого призначення. До цієї статті належать витрати, пов'язані з утриманням та експлуатацією технологічного обладнання, транспортних засобів, цехових приміщень, будівель, споруд, включаючи витрати на дезинфекцію, дератизацію виробничих приміщень тощо.
Витрати на утримання та експлуатацію машин та обладнання розподіляються між видами робіт (послуг), пропорційно величині цих витрат за годину роботи машин та обладнання і тривалості його роботи при виконанні відповідного виду (послуг) або за методом, передбаченим обліковою політикою підприємства.
До пускових витрат відносяться витрати, пов'язані з освоєнням нових потужностей виробництва, які включаються до собівартості робіт протягом періоду, визначеного проектно-технічною документацією, а також витрати для виконання планових перевірок стану обладнання, виконання періодичних регламентних робіт, які передбачені відповідною проектно-технічною документацією, і розподіляються на період часу між виконанням цих робіт. Ці витрати визначаються кошторисом, а їх погашення починається з місяця, наступного за місяцем підписання акту про закінчення випробувань чи пробної експлуатації об'єкта;
5. Витрати на вдосконалення технологи і організації виробництва.
6. Витрати на дезінфекцію і дератизацію.
7. Витрати на пожежну й сторожову охорону об'єктів виробничого призначення та утримання санітарних зон.
8. Витрати на охорону навколишнього середовища.
9. Витрати на обслуговування виробничого процесу.
10. Витрати по податках і цільових платежах загальновиробничого характеру.
Адміністративні витрати. До статті "Адміністративні витрати" належать загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування і управління підприємством, які включають:
1. Витрати на утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу (оплата праці персоналу, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені діючим законодавством; інші грошові і матеріальні виплати згідно з Положенням про оплату праці, колективним договором; відрахування на соціальні заходи).
2. Витрати на службові відрядження.
3. Представницькі та організаційні витрати.
4. Витрати на утримання, експлуатацію, ремонт, страхування, операційну оренду основних засобів і інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (матеріали на утримання будинків, опалення, освітлення, вивезення сміття, профдезінфекція, охорона майна) .
5. Витрати на професійні послуги (юридичні, експертні з оцінки майна, аудиторські та інші послуги).
6. Витрати на зв'язок (поштові, телеграфні, телефонні, телексні, факс, Інтернет тощо).
7. Амортизація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів загальногосподарського використання.
8. Витрати по податках і цільових платежах загальногосподарського характеру. До цієї статті включаються: податки, збори й інші, передбачені законодавством обов'язкові платежі, крім тих, що включаються у виробничі витрати, зокрема: плата за землю, займану адміністративно-управлінськими приміщеннями; комунальний податок, розрахований відповідно до чисельності адміністративного персоналу; податок із власників транспортних засобів на автомобілі, які використовуються апаратом управління підприємства; інші обов'язкові збори і платежі, передбачені чинним законодавством.
9. Витрати на розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банку (крім витрат при прийманні платежів від населення тощо) .
10. Витрати на врегулювання спорів у судових органах.
11. Інші витрати загальногосподарського призначення. До цієї статті витрат включаються витрати на підготовку і перепідготовку кадрів; оренду електронно-обчислювальних машин; передплату періодичних професійних видань та інші, що не були включені до вищезазначених статей.
Адміністративні витрати розподіляються між об'єктами калькулювання пропорційно сумі заробітної плати робітників, зайнятих виконанням (наданням) відповідних робіт (послуг), або до витрат на утримання та експлуатацію машин та обладнання. (Номенклатуру витрат наведено в ст.18 П(С)БО 16 "Витрати" (г0027-00).
Витрати на збут. До статті "Витрати на збут" відносяться такі витрати:
1. Витрати на оплату праці та утримання персоналу, що забезпечує збут послуг.
2. Відрахування на соціальні заходи.
3. Витрати на дослідження ринку, рекламу, участь у виставках, ярмарках, вартість безоплатно переданих зразків і моделей, інформаційні послуги.
4. Витрати на виготовлення розрахункових книжок.
5. Амортизація та ремонт основних засобів, інших необоротних матеріальних активів.
6. Амортизація нематеріальних активів відділу збуту.
7. Відрахування житлово-комунальним організаціям за збір абонентської плати.
8. Обслуговування і перевірки технологічних приладів обліку, витрати на гарантійне обслуговування.
9. Інші витрати, пов'язані зі збутом послуг.
Інші операційні витрати. До статті "Інші операційні витрати" включаються:
1. Витрати на дослідження і розробки.
2. Резерв сумнівних боргів у сумі безнадійної дебіторської заборгованості.
3. Втрати від операційних курсових різниць.
4. Втрати від знецінення запасів, застосування яких втратило економічну доцільність.
5. Витрати на утримання сфери соціально-культурного призначення.
6. Інші витрати операційної діяльності.
Схожі статті
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Групування витрат за економічними елементами
Групування витрат за економічними елементами здійснюється для організації контролю за рівнем витрат у цілому по підприємству, визначення загального...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 10.2. Класифікація та групування витрат ЖКГ
З метою зіставлення планових та звітних даних про витрати при здійсненні планування, обліку і калькулювання виробничої (операційної) собівартості робіт...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 6.3. Моніторинг виконання місцевого бюджету
Затверджений кошторис є безпосереднім засобом контролю. За вимогами Бюджетного кодексу суми видатків мають не перевищувати обсяги затвердженого бюджету і...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Порівняльний аналіз здійснення закупівель
Важливим елементом здійснення закупівель є визначення предмету закупівель. Зазвичай за основу береться обсяг призначень у рамках КЕКВ у цілому по...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Особливості здійснення різних типів закупівель
Важливим елементом здійснення закупівель є визначення предмету закупівель. Зазвичай за основу береться обсяг призначень у рамках КЕКВ у цілому по...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Подолання кризи
Протягом бюджетного року можуть виникнути перебільшені та незаплановані потреби в бюджетних коштах. Як і у випадку з недоотриманням доходів, розмір...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Перед кризою
Протягом бюджетного року можуть виникнути перебільшені та незаплановані потреби в бюджетних коштах. Як і у випадку з недоотриманням доходів, розмір...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Процес складання бюджету
Чітке розуміння основних етапів у процесі складання бюджету, а також того, хто відповідає за конкретні дії на кожному етапі, є абсолютно необхідним для...
-
3.1. Бюджет місцевого самоврядування: теоретичні основи організації та функціонування. 3.2. Джерела формування доходів місцевого самоврядування за...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - РОЗДІЛ 3. Фінансові ресурси місцевого самоврядування
3.1. Бюджет місцевого самоврядування: теоретичні основи організації та функціонування. 3.2. Джерела формування доходів місцевого самоврядування за...
-
Проблема адміністративного устрою почала хвилювати українську політичну еліту ще, певно, з моменту зародження державності. Хоча після тихого поховання...
-
5.1. Організація надання державних і громадських послуг. 5.2. Конституційні гарантії з надання громадських послуг органами місцевого самоврядування в...
-
Взагалі, фаза складання бюджету у процесі загального капітального бюджетування повинна бути керованою та здійснюватися керівниками обласного, районного...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Придбання
Взагалі, фаза складання бюджету у процесі загального капітального бюджетування повинна бути керованою та здійснюватися керівниками обласного, районного...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Складання бюджету (бюджетування)
Взагалі, фаза складання бюджету у процесі загального капітального бюджетування повинна бути керованою та здійснюватися керівниками обласного, районного...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Інструкції з підготовки бюджетних запитів
Розрахунковий обсяг видатків на фізичну культуру і спорт для бюджетів міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення визначається...
-
10.1. Проблеми розвитку житлово-комунального господарства в Україні. 10.2. Класифікація та групування витрат ЖКГ. 10.3. Планування та калькулювання...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - РОЗДІЛ 10. ФІНАНСИ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
10.1. Проблеми розвитку житлово-комунального господарства в Україні. 10.2. Класифікація та групування витрат ЖКГ. 10.3. Планування та калькулювання...
-
Державне казначейство на підставі заявки та в межах зобов'язань місцевих бюджетів перераховує з державного бюджету суми субвенції на рахунки бюджету...
-
Державне казначейство на підставі заявки та в межах зобов'язань місцевих бюджетів перераховує з державного бюджету суми субвенції на рахунки бюджету...
-
Розрахунковий обсяг видатків на фізичну культуру і спорт для бюджетів міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення визначається...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Видатки на фізичну культуру та спорт ( Vfi.)
Розрахунковий обсяг видатків на фізичну культуру і спорт для бюджетів міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення визначається...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 6.6. Державні закупівлі на місцевому рівні
Влітку 2000 р. набрав чинності Закон України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (№1490-ІІІ). Прийняття цього закону є надзвичайно...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Моніторинг прогресу у виконанні завдань
Бюджетні резерви є суттєвим елементом стратегії контролю місцевих органів влади. Місцеві органи влади користуються, в основному, резервами двох типів:...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Моніторинг бюджетних резервів
Бюджетні резерви є суттєвим елементом стратегії контролю місцевих органів влади. Місцеві органи влади користуються, в основному, резервами двох типів:...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Прогнозування доходів та видатків місцевих бюджетів
Фінансове прогнозування - це процес складання органами місцевого самоврядування прогнозу доходів і видатків майбутніх років, що базується на економічних...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 6.1. Загальний процес виконання місцевого бюджету за видатками
6.1. Загальний процес виконання місцевого бюджету за видатками. 6.2. Аналіз виконання відповідного бюджету за доходами та видатками. 6.3. Моніторинг...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - РОЗДІЛ 6. Управління видатками місцевих бюджетів
6.1. Загальний процес виконання місцевого бюджету за видатками. 6.2. Аналіз виконання відповідного бюджету за доходами та видатками. 6.3. Моніторинг...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 5.6. Ефективне використання видаткової частини
При плануванні видатків та доходів місцевих бюджетів у сучасній економічній науці можуть бути застосовані такі методи: 1. Програмно-цільовий метод. Суть...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 5.5. Методи планування видаткової частини місцевих бюджетів
При плануванні видатків та доходів місцевих бюджетів у сучасній економічній науці можуть бути застосовані такі методи: 1. Програмно-цільовий метод. Суть...
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Групування витрат за статтями калькуляції