Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - 4. Завідувач лабораторії (контрольно-аналітичної)
Завдання та обов'язки. Завідувач аптечної бази:
O Здійснює керівництво аптечною базою відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію фармацевтичної служби.
O Організовує ефективну діяльність закладу. Створює необхідні умови для зберігання медикаментів, інших медичних виробів відповідно до їх властивостей і вимог Державної фармакопеї.
O Забезпечує лікарськими засобами та іншими товарами медичного призначення аптечні заклади, лікувально-профілактичні установи, інших оптових покупців.
O Проводить експортно-імпортні операції за міжнародними правилами торгівлі медичними товарами.
O Організовує роботу з добору, розстановки і використання фармацевтичних кадрів, своєчасне проходження медичного огляду працівниками бази, забезпечує своєчасне підвищення їх кваліфікації.
O Створює належні виробничі умови, забезпечує додержання співробітниками правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці складських робіт та протипожежного захисту.
O Аналізує показники роботи закладу, вживає заходів щодо їх оптимізації, видає відповідні директивні документи з цього питання.
Повинен знати: Чинне законодавство про охорону здоров'я, нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління і закладів охорони здоров'я; організацію фармацевтичної служби в державі; організацію ефективної діяльності аптечних закладів; організацію процесу зберігання лікарських засобів і товарів медичного призначення; основні принципи ціноутворення на медикаменти, формування ринку фармацевтичних товарів, визначення попиту та потреби в лікарських препаратах і товарах медичного призначення з урахуванням кон'юнктури фармацевтичного ринку; міжнародні правила здійснення експортно-імпортних операцій; основи бухгалтерського обліку і звітності; документи, що визначають потужність, структуру, штатний розпис закладу, укомплектованість підрозділів та потребу в кадрах; нормативні акти щодо підготовки, підвищення кваліфікації та атестації фармацевтичних працівників; порядок ведення облікової та звітної документації; організацію матеріальної відповідальності членів колективу залежно від структури закладу; методи фармацевтичного обстеження (інспектування) аптечних закладів; сучасну літературу за фахом, методи її аналізу та узагальнення; організацію фармацевтичної інформації.
Кваліфікаційні вимоги: Повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Фармація", спеціальністю "Фармація". Проходження інтернатури за спеціальністю "Провізор загального профілю" з наступною спеціалізацією за фахом "Провізор-організатор". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом не менше ніж 5 років.
3. Завідувач відділу (аптеки, бази)
Завдання та обов'язки. Завідувач відділу:
O Здійснює керівництво відділом аптеки (аптечної бази) відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію фармацевтичної служби.
O Організовує роботу відділу по забезпеченню населення та оптових покупців лікарськими засобами і медичними товарами, що підлягають відпуску з структурного підрозділу.
O Контролює наявність у відділі необхідного асортименту фармацевтичних товарів і медичних виробів згідно із затвердженими нормативами.
O Створює необхідні умови для зберігання медикаментів, інших медичних виробів відповідно до їх властивостей і вимог Державної фармакопеї.
O Впроваджує облік надходження і збуту товарно-матеріальних цінностей і коштів.
O Аналізує показники роботи відділу, вживає заходів щодо їх оптимізації.
O Організовує робочі місця та впроваджує їх автоматизацію.
O Розробляє та впроваджує заходи з охорони праці і протипожежного захисту, дотримання правил особистої та виробничої гігієни.
O Дотримується принципів медичної деонтології.
O Постійно удосконалює свій професійний рівень.
У випадках, коли в установчому порядку замість посади завідувача відділу - провізора введено посаду завідувача відділу - фармацевта, повністю діє дане положення.
Повинен знати: Чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів та установ охорони здоров'я; організацію фармацевтичної служби в державі; організацію роботи відділу по забезпеченню населення та аптечних і лікувально-профілактичних установ, інших оптових покупців лікарськими засобами і товарами медичного призначення; технологію індивідуального та дрібносерійного виготовлення ліків, оцінку їх якості та правила зберігання; особливості прийому, зберігання і відпуску отрути, наркотичних речовин, психотропних препаратів, прекурсорів та інших лікарських засобів, що підлягають нагляду Комітету по контролю за наркотиками МОЗ України; порядок обліку руху основних і оборотних засобів, основи бухгалтерського обліку і звітності; контроль процесів управління основними ланками фармацевтичних закладів; організацію виконання договірних обов'язків; методи визначення попиту і розрахунку потреби в лікарських препаратах і товарах медичного призначення; порядок проведення повного і цільового фармацевтичного обстеження; сучасну літературу за фахом, методи її аналізу та узагальнення.
Кваліфікаційні вимоги: Повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Фармація", спеціальністю "Фармація". Проходження інтернатури за фахом "Провізор загального профілю". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізо-ра-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом - не менше ніж 5 років.
4. Завідувач лабораторії (контрольно-аналітичної)
Завдання та обов'язки. Завідувач контрольно-аналітичної лабораторії:
O Здійснює керівництво контрольно-аналітичної лабораторії відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію фармацевтичної служби.
O Забезпечує роботу по контролю за якістю ліків, виготовлених в аптеках, лікарських засобів, що надходять з аптечної бази (складу), оптових фірм та фармацевтичних закладів.
O Організовує і контролює роботу підвідомчих контрольно-аналітичних лабораторій, кабінетів, столів, аптечних складів.
O Організовує роботу з добору, розстановки і використання фармацевтичних кадрів, забезпечує своєчасне підвищення їх кваліфікації.
O Створює належні виробничі умови, забезпечує додержання співробітниками правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці та протипожежного захисту.
O Аналізує показники роботи закладу, вживає заходів щодо їх оптимізації.
Повинен знати: Чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління і закладів охорони здоров'я; організацію фармацевтичної служби в державі; організацію ефективної діяльності контрольно-аналітичної лабораторії; організацію процесу виготовлення і контролю якості ліків, зберігання лікарських засобів і товарів медичного призначення; документи, що визначають потужність, структуру, штатний розпис закладу, укомплектованість підрозділів та потребу в кадрах; нормативні акти щодо підготовки, підвищення кваліфікації та атестації фармацевтичних працівників; порядок ведення облікової та звітної документації; сучасну літературу за фахом, методи її аналізу та узагальнення.
Кваліфікаційні вимоги: Повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Фармація", спеціальністю "Фармація". Проходження інтернатури за спеціальністю "Провізор загального профілю". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом - не менше ніж 5 років.
Схожі статті
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Головний державний санітарний лікар
Функціональні обов'язки. Начальник (завідувач) лікувально-профілактичного закладу - здійснює керівництво лікувально-профілактичним закладом відповідно до...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Управлінський персонал
В аптечних закладах працює: управлінський персонал, виробничий персонал: провізори та фармацевти. Управлінський персонал 1. Завідувач аптеки (аптечного...
-
В аптечних закладах працює: управлінський персонал, виробничий персонал: провізори та фармацевти. Управлінський персонал 1. Завідувач аптеки (аптечного...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - 3. Завідувач відділу (аптеки, бази)
Завдання та обов'язки. Завідувач аптечної бази: O Здійснює керівництво аптечною базою відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - 2. Завідувач бази аптечної
Завдання та обов'язки. Завідувач аптечної бази: O Здійснює керівництво аптечною базою відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - 1. Завідувач аптеки (аптечного закладу)
В аптечних закладах працює: управлінський персонал, виробничий персонал: провізори та фармацевти. Управлінський персонал 1. Завідувач аптеки (аптечного...
-
Функціональні обов'язки. Начальник (завідувач) лікувально-профілактичного закладу - здійснює керівництво лікувально-профілактичним закладом відповідно до...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Головна медична сестра
Функціональні обов'язки. Головний лікар обласної, центральної міської, міської, центральної районної та районної лікарень - керівник...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Статистик медичний
Лікар-інтерн - виконує навчальний план і програму інтернатури за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря, керівника базового закладу охорони...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Лікар-стажист
Лікар-інтерн - виконує навчальний план і програму інтернатури за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря, керівника базового закладу охорони...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Лікар-інтерн
Лікар-інтерн - виконує навчальний план і програму інтернатури за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря, керівника базового закладу охорони...
-
Функціональні обов'язки. Головний лікар обласної, центральної міської, міської, центральної районної та районної лікарень - керівник...
-
Проведення господарської діяльності закладами охорони здоров'я може здійснюватися за наявності: 1. Приміщень, які відповідають санітарним нормам та...
-
Проведення господарської діяльності закладами охорони здоров'я може здійснюватися за наявності: 1. Приміщень, які відповідають санітарним нормам та...
-
Проведення господарської діяльності закладами охорони здоров'я може здійснюватися за наявності: 1. Приміщень, які відповідають санітарним нормам та...
-
Допуск до роботи на посадах молодших медичних працівників. На посадах молодших медичних працівників можуть працювати особи, які мають дипломи молодшого...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Молодший медичний персонал
Допуск до роботи на посадах молодших медичних працівників. На посадах молодших медичних працівників можуть працювати особи, які мають дипломи молодшого...
-
Щоб реалізувати права громадян України на охорону здоров'я держава забезпечує доступність найнеобхідніших лікарських засобів, захист громадян у разі...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - В'єтнам
Має досить розвинуту фармацевтичну промисловість. У 1996 р. в країні нараховувалося 138 фармацевтичних виробничих підприємств, 265 оптових дистриб'юторів...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Нідерланди
Має досить розвинуту фармацевтичну промисловість. У 1996 р. в країні нараховувалося 138 фармацевтичних виробничих підприємств, 265 оптових дистриб'юторів...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Класифікаційні ознаки закладів охорони здоров'я
Всі організації охорони здоров'я мають спеціально розроблену структуру, яка є необхідною умовою виконання поставлених перед ними завдань - медичне...
-
Згідно зі статею 22 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", держава через спеціально уповноважені органи виконавчої влади...
-
Посадові оклади лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-анестезіологів та лікарів-ендоскопістів, у тому числі керівників структурних підрозділів -...
-
Посадові оклади лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-анестезіологів та лікарів-ендоскопістів, у тому числі керівників структурних підрозділів -...
-
Посадові оклади лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-анестезіологів та лікарів-ендоскопістів, у тому числі керівників структурних підрозділів -...
-
Посадові оклади лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-анестезіологів та лікарів-ендоскопістів, у тому числі керівників структурних підрозділів -...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Структура
Всі організації охорони здоров'я мають спеціально розроблену структуру, яка є необхідною умовою виконання поставлених перед ними завдань - медичне...
-
У Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" визначено, що закладами охорони здоров'я є підприємства, установи та організації,...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Кенія
Має досить розвинуту фармацевтичну промисловість. У 1996 р. в країні нараховувалося 138 фармацевтичних виробничих підприємств, 265 оптових дистриб'юторів...
-
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - Д. Заклади медико-соціального захисту
Фармацевтичні (аптечні) установи Здійснюють виготовлення, збереження і відпуск лікарських і імунобіологічних препаратів, перев'язувальних матеріалів,...
Менеджмент у галузі охорони здоров'я - Баєва О. В. - 4. Завідувач лабораторії (контрольно-аналітичної)