Банківський нагляд - Васюренко O. B. - Створення дочірнього банку на території інших держав

Дочірній банк - це банк, 100 % статутного капіталу якого належить материнському банку, або банк, у якому материнський банк безпосередньо чи опосередковано володіє часткою, одноосібно або разом з іншими особами, що презентує еквівалент 50 чи більше відсотків статутного капіталу або голосів цього банку, або має можливість справляти вирішальний вплив на управління або діяльність цього банку на основі угоди або будь-яким іншим чином.

Банк для отримання дозволу на створення дочірнього банку подає до Національного банку:

- клопотання;

- бізнес-план та економічне обгрунтування доцільності створення дочірнього банку;

- рішення відповідного органу банку про створення дочірнього банку (протокол, витяг з протоколу або рішення, засвідчені відбитком печатки банку);

- документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу. Рішення про надання дозволу на створення дочірнього банку

Приймає Правління Національного банку.

Національний банк має право відмовити банку в наданні дозволу на створення дочірнього банку, якщо банк не виконав хоча б однієї з вимог.

Створення філії українського банку на території інших держав.

Банк має право отримати дозвіл на створення філії на території іншої держави у разі виконання умов, визначених "Положенням про створення дочірнього банку, філії і представництва українського банку на території інших держав", а також за наявності відповідального працівника філії з питань фінансового моніторингу.

Для отримання дозволу на створення філії банк подає до Національного банку:

- клопотання;

- бізнес-план та економічне обгрунтування доцільності створення філії;

- рішення відповідного органу банку про створення філії (протокол, витяг з протоколу або рішення, засвідчені відбитком печатки банку);

- документи, що засвідчують професійну придатність та ділову репутацію кандидатів на посади керівника, головного бухгалтера філії та відповідального працівника з питань фінансового моніторингу, незалежно від їх громадянства, відповідно до вимог, установлених нормативно-правовими актами Національного банку;

- інформацію про вимоги до діяльності філії в країні її місцезнаходження;

- положення про філію, затверджене в установленому порядку (у чотирьох примірниках).

Рішення про погодження кандидатів на посади керівника, головного бухгалтера, відповідального працівника з питань фінансового моніторингу філії (у тому числі в разі їх зміни) та положення про філію приймає Комісія Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Національного банку з питань реєстрації банків та фінансового моніторингу, та з урахуванням вимог "Положенням про створення дочірнього банку, філії і представництва українського банку на території інших держав".

Рішення про надання дозволу на створення філії приймає Правління Національного банку. Національний банк має право відмовити банку в наданні дозволу на створення філії, якщо не виконана хоча б одна з вимог.

Філія має право здійснювати банківські операції на підставі дозволу, наданого банком і погодженого Національним банком.

Банк має право надавати дозвіл на здійснення банківських операцій своїй філії в межах власної банківської ліцензії та письмового дозволу. Філія може відкривати від імені банку кореспондентські рахунки в інших банках.

Банк зобов'язаний:

- протягом п'яти робочих днів повідомляти Національний банк про внесення змін до довіреності на ім'я керівника філії, про зміну місцезнаходження філії, телефонів тощо;

- надавати до Національного банку пакет документів для погодження нового керівника, головного бухгалтера філії;

- протягом 10 робочих днів з дати затвердження відповідним органом банку змін до положення про філію або дозволу на здійснення банківських операцій погоджувати зміни з Національним банком;

- забезпечувати виконання філією вимог законодавства України щодо ведення бухгалтерського обліку та звітності, регулювання діяльності банків, здійснення фінансового моніторингу тощо;

- надавати Національному банку копії і нотаріально засвідчений переклад на українську мову документів органу банківського нагляду держави місцезнаходження філії про результати проведеної перевірки, а також листа органу банківського нагляду з вимогами щодо діяльності філії.

Створення представництва українського банку на території інших держав.
Для отримання дозволу на створення представництва банк подає до Національного банку:

- клопотання;

- рішення відповідного органу банку про створення представництва;

- бізнес-план та економічне обгрунтування доцільності створення представництва;

- положення про представництво, затверджене в установленому порядку (у чотирьох примірниках);

- документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу. Рішення про надання дозволу на створення представництва приймає Комісія Національного банку.

Національний банк має право відмовити банку в наданні дозволу на створення представництва, якщо не виконана хоча б одна з умов.

Банк зобов'язаний протягом 10 робочих днів з дати прийняття рішення про зміни, що вносяться до положення про представництво, у його керівництві, а також про зміну його адреси повідомляти Національний банк.



Схожі статті




Банківський нагляд - Васюренко O. B. - Створення дочірнього банку на території інших держав

Предыдущая | Следующая