Зовнішня політика України - Чекаленко Л. Д. - Про Угоду між Урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про взаємне визнання й еквівалентність документів про освіту й учених звань

(30 жовтня 2003 р, Київ)

30 жовтня 2003 року в Києві відбулися переговори міністрів закордонних справ України і Російської Федерації К. І. Грищенка і І. С. Іванова, які обмінялися думками щодо підходів сторін до вирішення проблем, що стосуються Азовського моря і Керченської протоки. Сторони ознайомили зі своїми позиціями щодо згаданих проблем, включаючи ситуацію навколо острова Тузла.

Російська Сторона підкреслила, що це питання потребує грунтовної правової та екологічної експертизи. Відповідно до доручень керівництва двох держав Сторони форсуватимуть переговорний процес з проблеми Азовського моря і Керченської протоки.

Досягнута домовленість прискорить проведення спільної екологічної експертизи стосовно ситуації в Керченській протоці.

Міністри заявили про твердий намір розвивати відносини між Україною і Російською Федерацією, державами - стратегічними партнерами, на основі Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 31 травня 1997 року, положення якого передбачають, зокрема, взаємоповагу, суверенну рівність, територіальну цілісність і непорушність існуючих між ними кордонів, відповідно до норм міжнародного права і на основі дотримання двосторонніх договірних зобов'язань.

Про Угоду між Урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про взаємне визнання й еквівалентність документів про освіту й учених звань

(24 квітня 2000 p., Москва)

Уряд Російської Федерації схвалив проект Угоди між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про взаємне визнання й еквівалентність документів про освіту та учені звання.

Даний проект розроблений відповідно до раніше підписаної Угоди між Урядом Російської Федерації й Урядом України про співробітництво в галузі культури, науки та освіти від 26 липня 1995 року, а також відповідно до загальноприйнятих міжнародних принципів визнання докумснтів про освіту та учені звання. Схвалений проект Угоди набирає сили з дати Його підписання і є безстроковим.

Информ. бюл. МИД РФ. 2000. 24 апр.

Про підписання Програми співробітництва в галузі дослідження й використання космічного простору в мирних цілях на 2001 рік і Програми співробітництва щодо забезпечення виготовлення, запуску і спільної експлуатації космічного апарата "Січ-ІМ" (12 лютого 2001 p., Москва)

Уряд Російської Федерації прийняв пропозицію Росавіакосмосу про проведення переговорів з Україною щодо підписання Програми співробітництва в галузі дослідження Й використання космічного простору в мирних цілях на 200І рік і Програми співробітництва щодо забезпечення виготовлення, запуску і спільної експлуатації космічного апарата "Січ-ЇМ".

Проведення переговорів Росавіакосмосу з Національним космічним агентством України погоджене з МЗС Росії та іншими заінтересованими федеральними органами виконавчої влади Російської Федерації.

Про Протокол між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про правовий статус (право власності) окремих об'єктів, розташованих на території Російської Федерації і на території України (26 лютого 2001 p., Москва)

Уряд Російської Федерації схвалив проект Протоколу між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про правовий статус (право власності) окремих об'єктів, розташованих на території Російської Федерації і на території України.

Відповідно до Протоколу Уряд Російської Федерації і Кабінет Міністрів України на підставі статей 2 і 4 Угоди між Російською Федерацією та Україною про взаємне визнання прав і регулювання відносин власності від 15 січня 1993 р. вирішили визнати:

1. Права власності Російської Федерації і російських юридичних осіб на об'єкти, розташовані на території України:

- Коростень-Щорсівське кар'єроуправління (Житомирська область, Коростенський район, с. Щорсівка);

- оздоровчий комплекс "Енергомаш" (Автономна Республіка Крим, м. Севастополь, сел. Андреєвка);

- база відпочинку "Сонячна" (Автономна Республіка Крим, Ленінський район, с. Піскове);

- пансіонат "Гута" (Івано-Франківська область, Богородчаиський район, с. Гута);

- піонерський табір-пансіонат "Затишок" (Автономна Республіка Крим, Бахчисарайський район, с. Пссчане);

- санаторій "Сосновий гай" (Автономна Республіка Крим, м. Ялта, сел. Гаспра-5);

- дитячий оздоровчий табір-пансіонат "Росія** (Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія).

2. Права власності України та українських юридичних осіб на об'єкти, розташовані на території Російської Федерації:

- будівельно-монтажний поїзд "Укртюменжитлобуд" (Ямало-Нс-нецький автономний округ, м. Ноябрськ);

- санаторій "Україна" (Ставропольський край, м. Єсентуки);

- санаторій імені М. Семашко (Ставропольський край, м. Кисловодськ);

- база відпочинку "Гея" (Ростовська область, Неклиновський район, с Натальєвка).



Схожі статті




Зовнішня політика України - Чекаленко Л. Д. - Про Угоду між Урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про взаємне визнання й еквівалентність документів про освіту й учених звань

Предыдущая | Следующая