Промислова екологія - Апостолюк C. O. - Вентиляторні пиловловлювачі тину КП (коріолісові)

За ефективністю вентиляторні пиловловлювачі не можуть конкурувати з циклонами, однак за нескладністю конструкції та експлуатації вони отримали значне поширення в промисловості.

Загальними ознаками найпростіших вентиляторів - пиловідокремлювачів - є використання інерційних сил, що виникають у результаті дії на потік нерухомих елементів вентилятора.

На рис. 3.36 зображена схема пиловловлювача "Турбокаптери фірми Прат-Данієль (Франція). За конструкцією цей пиловловлювач майже не відрізняється від циклона.

схема вентиляторного пиловловлювача

Рис. 3.36. Схема вентиляторного пиловловлювача "Турбокаптер" (справа - схема звичайного вентилятора): і - спіралеподібний кожух; 2 - шибер; 3 - циклон

Відокремлення пилу в цьому пиловловлювачі здійснюється під впливом відцентрових сил, зумовлених викривленням потоку повітря, що надходить в спіралеподібний кожух І, на торцевих стінках якого сепарується пил. Тверді частинки пилу, що виділилися із повітря, разом із збагаченим шаром повітря, скеровуються шибером 2 у невеликий циклон 3, де кінцево осаджуються. Повітря, що виходить із циклона, знову змішується з основним потоком повітря на напірній стороні пиловловлювача. Об'єм повітря, що бере участь у замкнутому циклі, регулюється шибером. Ефективність пиловловлювача "Турбокаптер" досягає 75 %.

Вентиляторні пиловловлювачі тину КП (коріолісові)

Промисловістю випускаються вентиляторні пиловловлювачі цієї групи таких марок: ПВК, КП-3, КП-4, КП-5, КП-320, ВПК-150.

На рис. 3.37 зображено загальний вигляд коріолісового вентиляторного пиловловлювача ПВК.

Основним елементом пиловловлювача є власне коріолісовий пиловловлювач 4, що відокремлює пил від повітря. Принцип роботи пиловловлювача такий. Запилене повітря надходить через

загальний вигляд коріолісового пиловловлювача типу пвк

Рис. 3.37. Загальний вигляд коріолісового пиловловлювача типу ПВК: 1 - патрубок для повторного очищення; 2 - вторинний вихлопний патрубок; З - первинний вихлопний патрубок; 4 - коріолісовий пиловловлювач; 5 - бункер; 6 - основа; 7 - всмоктувальний отвір

Вхідний патрубок 7 у коріолісовий пиловловлювач, в якому пил відокремлюється від повітря. Очищене повітря викидається через вихлопний патрубок, а пил з невеликою кількістю повітря через вторинний вихлопний патрубок 2 подається в бункер 5, де здійснюється його кінцеве вловлювання. Повітря із бункера може повертатися до всмоктувального отвору пиловловлювача через патрубок / для повторного очищення. Спіралеподібний кожух вентилятора-пиловідокремлювача поділений на дві частини вертикальною діафрагмою. Одна частина призначена для пилового концентрату й пов'язана пиловим вихлопом кожуха, а друга слугує для відведення потоку очищеного повітря.

Лопатки робочого колеса вентилятора мають подвійний профіль з переломом. Нижня, пилова частина лопатки примикає до заднього диска колеса, на її поверхні осаджується, а потім ковзає сепарований пил; верхня, махова частина виконує тільки функцію завихрювання повітря. Пилова частина лопатки є циліндричної форми з максимально можливою кривизною й кутом виходу близько 15°.

Пиловловлювачі типу ПВК виготовляються на Московському чавуноливарному заводі. Часто застосовуються для відсмоктування та очищення пилу, що викидається від заточувальних верстатів у ремонтно-механічних цехах різних промислових підприємств. Ефективність таких пиловловлювачів становить 94-95 %.



Схожі статті




Промислова екологія - Апостолюк C. O. - Вентиляторні пиловловлювачі тину КП (коріолісові)

Предыдущая | Следующая