Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.6.2. Меблювання номерів
Меблювання номерів повинно вирішувати основне завдання: створити максимум зручностей при мінімальній площі. Воно залежить від площі номера та комфортності готелю. Житлова площа однокімнатного одномісного номера складає 9-12 кв. м, однокімнатного двомісного 12-25 кв. м залежно від категорії готелю.
Функціональний комфорт, в основному, забезпечується оптимальним набором меблів і обладнання. Меблі є одним із активних компонентів у формуванні інтер'єрів багатьох приміщень готелів.
Специфіка готельного господарства, багатофункціональність приміщень, що знаходяться в одній будівлі, обумовили диференціацію меблів за призначенням: побутові (для відпочинку, сну, роботи за столом, приймання їжі, зберігання одягу), конторські (офісні), ресторанні і спеціальні (обладнання бару, перукарні, місць чергових тощо).
Сучасні меблі за характером конструктивної структури підрозділяють на стаціонарні, комбіновані багатофункціональні (коли один предмет виконує дві і більше функцій) і такі, що трансформуються (в тому числі секційну).
Вимоги до меблів встановлюються відповідно до комфортності готелів і їхнього призначення. Комфортність готелів визначає якість і кількість меблевих виробів, а функціональне призначення готелів - номенклатура меблів.
Найбільша увага в усіх типах готелів надається меблюванню приміщень житлової групи. Залежно від форми житлової кімнати, меблі розміщують у різні способи: однобічне розміщення - в житловій кімнаті у формі подовженого прямокутника або з частковим винесенням меблів на торцевий бік, дво - або трибічне - для приміщень квадратної форми.
Розміщуючи меблі, треба враховувати норми розривів і проходів між меблями: так, мінімальний прохід для однієї людини -60 см, для двох 110 см, мінімальна відстань від стіни до пристінних меблів - 5 см, максимальна - 55см. Склад меблів для номерного фонду готелів і її розміри достатньо різноманітні й залежать від розмірів номера і вимог стандартів, який містить необхідний перелік предметів, що входять в комплектність номера в залежності від категорії.
Найбільшою складністю відрізняється меблювання однокімнатного номера, тому, що поєднує функції сну, роботи, відпочинку і зберігання речей. В усіх сучасних номерах функції зберігання речей частково виносяться у передпокій.
Меблювання 3-4 місних однокімнатних номерів ускладнює функціональне зонування меблів. Для максимального розкриття внутрішнього простору житлових кімнат рекомендується використовувати двоярусні ліжка, особливо в готелях для молоді.
Двокімнатні номери складаються зі спальні і вітальні, що відокремлюються одна від одної перегородками, які складаються і розсуваються, відкритими або заскленими дверними прорізами. Раціональне меблювання спальні визначається острівним розміщенням ліжок, пристінної шафи. У вітальні розміщення меблів для відпочинку повинне забезпечувати зручність користування телевізором, а меблі для роботи можуть включати навісний підвіконний робочий стіл, що є одночасно підставкою для телевізора.
Житлова частина трикімнатних номерів складається зі спальні, вітальні і кабінету. Меблювання такого номера вирішується так само, як з двохкімнатним. Але тут зона роботи виноситься в кабінет, який доповнюється ще книжковою шафою або полицями і зоною відпочинку. У вітальні розміщується обідній стіл зі стільцями. При спальні може знаходитися гардеробна, а в передпокої - підставка для багажу. Трикімнатні номери можуть розміщуватися на двох рівнях: на першому рівні - вітальня, передпокій, санвузол, кухня - ніша, а на другому - спальня, кабінет, санвузол. Іноді кабінет розташовують на першому рівні.
Номери апартаменти, що мають до 8 кімнат, бувають різними і можуть бути скомпоновані з декількох номерів, які з'єднуються між собою дверима і називаються - "комплексами". Вони можуть бути обладнані для проведення нарад, зборів, для чого між номерами встановлюються розсувні перегородки і використовуються меблі, що трансформуються (наприклад, ліжко-шафа).
Передпокої в усіх типах номерів, в основному, невеликі за площею (шириною не менше 105 см) і обладнуються вбудованою (пристінною) шафою, вішалкою і дзеркалом.
У багатокімнатних номерах передпокій відокремлюється від житлової кімнати дверима, а в однокімнатних і простим прорізом.
У передпокої, що не має вбудованої шафи, встановлюється вішалка з полицею для капелюхів і підставкою для взуття, прикріплюється дзеркало, виділяється місце для платтяної щітки.
Меблі в готелях категорії "З, 4, 5, зірок", звичайно, обробляються фанерованим деревом дорогих твердих порід, застосовуються міцні покриття, полірування і лакування; для готелів 1 та 2 зірки - фарбування і лакування.
В готелях категорії 4 і 5 зірок велика увага приділяється досягненню естетичного комфорту. Він створюється завдяки художньо-просторовій організації процесу життєдіяльності людини за допомогою цілого ряду засобів. Першочергове завдання - проектування композиції простору. Тобто необхідно побудувати інтер'єр приміщень так, щоб окремі елементи сприймалися у певній системі (стильовій єдності).
Вимоги до меблів встановлюються відповідно до комфортності готелів і їхнього призначення. Комфортність готелів визначає якість і кількість меблевих виробів, а функціональне призначення готелів - номенклатуру меблів.
При розміщенні меблів обов'язково враховуються норми розривів і проходів між предметами меблів.
Характер планувальної організації меблів залежить також від типу функціонального блоку готелю, в якому вона розміщується.
Склад меблів для номерного фонду й їх розміри достатньо різноманітні і залежать від розмірів номера та вимог стандарту, який містить необхідний перелік предметів, що входять в комплектування номера в залежності від його категорії.
Розміщення меблів залежить від розмірів і конфігурації номера та його житлової площі, розташування віконних і дверних прорізів.
Розташування предметів меблювання житлового приміщення номера визначається їхніми функціями. Так, робочий стіл повинен знаходитися біля вікна (паралельно йому або торцем до нього); зона відпочинку (крісло і журнальний столик) - у полі зору від дверей, підставка для валіз - ближче до дверей або у блоці з робочим столом.
Розміри функціональних зон номера визначаються з урахуванням розривів між меблевими виробами однієї зони. Розмір робочої зони в поперечному напрямку складається із ширини столу (60 см), розриву від столу до стільця (10 см) і ширини стільця (45 см), що складає 115 см. Загальний розмір зони відпочинку з одним кріслом дорівнює 150 см (ширина журнального столика - 60 см, відстань від столика до крісла - 30 см, ширина крісла - 60 см).
Загальний розмір зони сну (130 см) складається з таких параметрів: ширина ліжка - 90см (85 - ліжко, 5 см - розрив, 5см - від стіни), розрив 5 см між приліжною тумбочкою і ліжком, ширина тумбочки 40 см.
Особливо комфортністю відрізняються номери типу "дубль", які обладнують ліжком, комбінованим столиком, стільцем, журнальним столиком, кріслом і підставкою для валізи, диван - ліжком, який служить додатковим спальним місцем і має тумбочку для постільної білизни.
Меблі змінюється в міру необхідності, але в основі її експлуатації закладена амортизація - поступове перенесення вартості в наданні послуги.
Схожі статті
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.4. Інтер'єр як художня композиція
Інтер'єр - це організація внутрішнього простору будівлі, що являє собою оглядово обмежене, штучно створене середовище, яке забезпечує нормальні умови...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 2.3. Розвиток готельного господарства України
Американські підприємства готельного господарства колоніального періоду були розміщені, в основному, в портових містах за європейськими зразками. Але...
-
3.1. Історія будівлі готельного типу Будівля готелю займає особливе місце серед споруд найрізноманітнішого функціонального призначення, необхідних...
-
Розміщення є одним із найважливіших елементів туризму. Немає розміщення (немає ночівлі) - немає туризму. Сьогодні туризм на Закарпатті став одним із...
-
Історія володіє достатніми відомостями про римську цивілізацію, яка виникла більше 2 тис. років тому назад. У Римі, заснованому в VIII ст. до н. е., не...
-
Історія володіє достатніми відомостями про римську цивілізацію, яка виникла більше 2 тис. років тому назад. У Римі, заснованому в VIII ст. до н. е., не...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.1. Історія будівлі готельного типу
3.1. Історія будівлі готельного типу Будівля готелю займає особливе місце серед споруд найрізноманітнішого функціонального призначення, необхідних...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.6.1. Історія дизайну меблів
3.6.1. Історія дизайну меблів В епоху Відродження в інтер'єрі житла найважливіше місце відводиться ліжку. В аристократичних колах був розповсюджений...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.6. Меблі в інтер'єрі готельного господарства
3.6.1. Історія дизайну меблів В епоху Відродження в інтер'єрі житла найважливіше місце відводиться ліжку. В аристократичних колах був розповсюджений...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.5.5. Ергономіка і схема кольорів
Щоб зрозуміти, як правильно сполучати відтінки, необхідно звернутися до кругової діаграми кольорів (див. рис. 3.5.1). Рис. 3.5.1. Схема кольорів З...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.5.4. Співвідношення світла
Щоб зрозуміти, як правильно сполучати відтінки, необхідно звернутися до кругової діаграми кольорів (див. рис. 3.5.1). Рис. 3.5.1. Схема кольорів З...
-
Американські підприємства готельного господарства колоніального періоду були розміщені, в основному, в портових містах за європейськими зразками. Але...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.3.3 Засоби розміщення в епоху ренесансу
Джерела, які дають уяву про готелі цього періоду, є неповними. Одним із джерел є картини, в яких релігійні сюжети зображуються художником в побутовому...
-
3.5.1. Освітлення в дизайні готельного господарства Освітлення - дуже важлива частина інтер'єру. Світлове оформлення інтер'єру важливе не тільки для...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.5.3. Взаємодія кольору і світла
Кольори декору впливають на відбиття та використання світла в приміщенні, розширюють простір і створюють інші емоційні реакції. Джерела: - колірний...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.5.2. Колір в дизайні готельного господарства
Кольори декору впливають на відбиття та використання світла в приміщенні, розширюють простір і створюють інші емоційні реакції. Джерела: - колірний...
-
2.1. Розвиток індустрії гостинності в Європі Історія розвитку туризму нараховує не одну тисячу років, безпосередньо пов'язаних з історією розвитку...
-
1.1. Сутність категорії "організація" Існує багато визначень поняття "організація". М. Акоф, Ф. Емері пропонують таке визначення; "організація" це група...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 1.1. Сутність категорії "організація"
1.1. Сутність категорії "організація" Існує багато визначень поняття "організація". М. Акоф, Ф. Емері пропонують таке визначення; "організація" це група...
-
1.1. Сутність категорії "організація" Існує багато визначень поняття "організація". М. Акоф, Ф. Емері пропонують таке визначення; "організація" це група...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 2.1. Розвиток індустрії гостинності в Європі
2.1. Розвиток індустрії гостинності в Європі Історія розвитку туризму нараховує не одну тисячу років, безпосередньо пов'язаних з історією розвитку...
-
Джерела, які дають уяву про готелі цього періоду, є неповними. Одним із джерел є картини, в яких релігійні сюжети зображуються художником в побутовому...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.3.6. Інтер'єр готелів в епоху неокласицизму
Джерела, які дають уяву про готелі цього періоду, є неповними. Одним із джерел є картини, в яких релігійні сюжети зображуються художником в побутовому...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.3.5. Інтер'єр готелів в стилі рококо
Джерела, які дають уяву про готелі цього періоду, є неповними. Одним із джерел є картини, в яких релігійні сюжети зображуються художником в побутовому...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.3.4. Готелі в епоху бароко
Джерела, які дають уяву про готелі цього періоду, є неповними. Одним із джерел є картини, в яких релігійні сюжети зображуються художником в побутовому...
-
3.5.1. Освітлення в дизайні готельного господарства Освітлення - дуже важлива частина інтер'єру. Світлове оформлення інтер'єру важливе не тільки для...
-
Готельні комплекси є складними, часто унікальними спорудами. їх розміщення в планувальній структурі міста є відповідальним процесом. Вибір ділянки для...
-
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.3. Історія розвитку інтер'єру
Протягом всієї історії розвитку культури людина прагнула прикрашати своє життя, зробити красивими всі необхідні предмети - одяг, житло, посуд тощо. В наш...
-
Як відомо, до основних складових туристичної індустрії України належить готельне господарство. Однак сьогодні можна констатувати відсутність...
-
Після Другої світової війни розпочався сучасний період розвитку готельної індустрії. Його особливості пов'язані з масовим характером туризму, який...
Організація готельного господарства - Головко О. М. - 3.6.2. Меблювання номерів