Організація бізнесу - Скібіцький О. М. - 8.3.10. Оцінка ризиків

Він містить інформацію про менеджерів проекту та план-графік реалізації проекту, інформація про менеджерів проекту показує, хто є керівником проекту, які функції, обов'язки, повноваження має керівник, відповідальність та форми стимулювання керівника та інших менеджерів проекту. Для інвесторів важливо бачити, хто та за що буде відповідати в ході реалізації проекту.

План-графік реалізації проекту будується у вигляді таблиці, де показано, які витрати і коли будуть здійснюватись по налагоджуванню діяльності, та коли планується пуск виробництва.

Такий план-графік дозволяє зорієнтуватись у тому, коли саме і які суми потрібні для налагодження діяльності.

8.3.9. Юридичний план

Цей розділ є дуже важливим і містить:

O Кошторис використання інвестицій, в якому відображено, які витрати та за рахунок чого мають здійснюватись, яка загальна вартість вашого проекту, яка частина з цього має йти на капітальні витрати і яка на обігові кошти, яку суму вкладає в проект саме підприємство і яку планує залучити.

O Безпосередньо юридичний план. З нього інвестори мають отримати інформацію про вашу попередню кредитну історію (які суми ви занози чували в минулому, з яких джерел та за скільки часу погашали), наявні активи підприємства, які можуть бути використані в якості застави, в якому вигляді ви плануєте залучити інвестицію та що ви можете запропонувати інвестору (дивіденди, акції, частку від об'єму продажу, частку виробленої продукції, давальницьку схему та інше).

O План-графік залучення і повернення інвестицій, який має показувати:

- в якому вигляді залучаються інвестиції (кредит, лізинг) та на який термін, який річний відсоток, яке відстрочення платежу;

- помісячне (поквартальне) планування надходжень коштів, повернення основного боргу та виплати відсотків;

- коли та на яку суму планується залучити акціонерний капітал;

- яка періодичність виплати дивідендів, яку долю від чистого прибутку складатиме виплата дивідендів.

8.3.10. Оцінка ризиків

Складається з переліку можливих ризиків та заходів для зниження ризиків (варто проаналізувати ті ризики, на які ви можете впливати, а на які не можете).

8.3.11. Фінансовий план інвестиційного проекту

Цей розділ необхідно присвятити плануванню фінансового забезпечення діяльності фірми з метою найбільш ефективного використання наявних коштів.

Фінансовий проект є критичним компонентом бізнес-плану. Ви повинні визначити, скільки капіталовкладень бізнес вимагає і скільки коштів потрібно узяти в борг. Також треба усвідомити рівень обсягу продажів, при якому бізнес став би беззбитковим.

Прогнозування фінансів для бізнесу може показатися важким, проте, насправді не все так і складно. Гарне планування має на увазі приблизний підрахунок, скільки ви заробите грошей і скільки вам доведеться витратити, потім, використовуючи підрахунки, з'ясуєте, чи буде ваш бізнес прибутковим.

Для вашого ж блага, а також для інвесторів і кредиторів розробіть фінансовий проект вашого бізнесу. Кредиторів цікавить, чи зможе ваш бізнес зібрати достатньо готівки, щоб виплатити позичку, інвесторів же більш за все цікавить, скільки зможуть вони одержати прибутків з цих інвестицій.

У цьому розділі необхідно розробити сукупність таких планово-звітних документів:

1. Оперативний план (звіт) відбиває за кожний період результати взаємодії фірми і її цільових ринків по кожному товару і ринку. Цей документ повинен розроблятися службою маркетингу.

2. План (звіт) про прибутки і витрати по виробництву товарів показує, чи одержить фірма прибуток від продажу кожного з товарів. Цей документ розробляється економічною службою фірми по кожному з товарів.

3. План (звіт) спрямування коштів показує процес надходжень і витрати грошей у процесі діяльності фірми. Він розробляється фінансовою службою фірми.

4. Балансовий звіт підводить результати економічної і фінансової діяльності фірми за звітний період. Він звичайно розробляється бухгалтерією.

У зазначених планово-звітних документах відбиваються плановані і фактичні розміри показників за звітний період. Тривалість планово-звітних періодів у залежності від конкретних умов може змінюватися в межах: місяць, квартал, півроку, рік. Три-і п'ятирічні фінансові плани послужать подвійно: як путівник для вас і інформування перспективних інвесторів.

Подібний перелік документів не зовсім звичний для українських підприємців, але він відповідає вимогам світової практики, що спирається на що іншу систему бухобліку.



Схожі статті




Організація бізнесу - Скібіцький О. М. - 8.3.10. Оцінка ризиків

Предыдущая | Следующая