Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Особливості формування надходжень та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного ухвалення рішення про місцевий бюджет
При затвердженні місцевих бюджетів Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради мають урахувати обсяги між-бюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування місцевих бюджетів), затверджені Верховною Радою України при ухваленні проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
Бюджет Автономної Республіки Крим, обласні і районні бюджети, міські (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджети, інші бюджети місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, на наступний бюджетний період затверджуються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради у двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.
Міські (міст районного значення) бюджети, районні у містах (у разі їх створення), селищні та сільські бюджети (крім бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти) на наступний бюджетний період затверджуються відповідно рішеннями міської, районної у місті, селищної або сільської ради у двотижневий строк з дня затвердження районного чи міського (міста Києва та Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджету.
Міські ради при затвердженні відповідних бюджетів ураховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами. Ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи встановлюються, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради при затвердженні відповідних місцевих бюджетів ураховують у повному обсязі цільові кошти, передбачені у складі видатків при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Обсяги таких коштів зменшенню не підлягають.
Виконання місцевих бюджетів
Місцеві фінансові органи забезпечують виконання відповідних місцевих бюджетів. Вони здійснюють загальну організацію та управління виконанням відповідного місцевого бюджету, координують діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.
Казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється територіальними органами Державної казначейської служби України.
Державна казначейська служба України веде облік усіх надходжень, що належать місцевим бюджетам, та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, погодженим з відповідними місцевими фінансовими органами, здійснює повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до бюджету.
Місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу. До затвердження розпису місцевого бюджету керівником місцевого фінансового органу затверджується тимчасовий розпис місцевого бюджету на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням.
Місцевий фінансовий орган за участю органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, у процесі виконання місцевого бюджету за доходами здійснює прогнозування та аналіз доходів відповідного бюджету.
Органи, що контролюють справляння надходжень бюджету, забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до місцевих бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів місцевих бюджетів відповідно до законодавства.
Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
У разі необхідності внесення змін до рішення про місцевий бюджет таке рішення ухвалюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою на підставі офіційного висновку місцевого фінансового органу про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду, про обсяг залишку коштів загального та спеціального фондів (крім власних надходжень бюджетних установ) відповідного бюджету.
Факт перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету визнається за підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів з початку поточного бюджетного періоду на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів), врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, не менше, ніж на 5 відсотків.
Факт недоотримання доходів загального фонду місцевого бюджету визнається на підставі офіційного висновку місцевого фінансового органу за підсумками квартального звіту в разі недоотримання доходів загального фонду місцевого бюджету, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, більше, ніж на 15 відсотків.
Підставою для внесення змін до рішення про місцевий бюджет може бути необхідність перерозподілу бюджетних призначень МІЖ головними розпорядниками бюджетних коштів за наявності відповідного обгрунтування.
Після набуття чинності законом про Державний бюджет України органам державної влади та їх посадовим особам забороняється ухвалювати рішення, що призводять до виникнення додаткових витрат місцевих бюджетів, без визначення джерел коштів, виділених державою Для забезпечення цих витрат.
Особливості формування надходжень та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного ухвалення рішення про місцевий бюджет
Якщо до початку нового бюджетного періоду не ухвалено рішення про місцевий бюджет, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація або виконавчий орган місцевої ради мають право здійснювати витрати місцевого бюджету лише на цілі, визначені у рішенні про місцевий бюджет на попередній бюджетний період. При цьому щомісячні бюджетні асигнування місцевого бюджету сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, установлених рішенням про місцевий бюджет на попередній бюджетний період.
До ухвалення рішення про місцевий бюджет на поточний бюджетний період забороняється здійснювати капітальні видатки і надавати кредити з бюджету (крім випадків, пов'язаних з виділенням коштів з резервного фонду відповідного бюджету), а також здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії.
Звітність про виконання місцевих бюджетів
Державна казначейська служба України складає та подає відповідним місцевим фінансовим органам звітність про виконання місцевих бюджетів за встановленими формами. Зведені показники звітності про виконання бюджетів одночасно подаються територіальними органами Державної казначейської служби України відповідно Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад.
Відповідні звіти щодо справляння надходжень бюджету місцевим фінансовим органам подають органи, що його контролюють.
Квартальний та річний звіти про виконання місцевого бюджету подаються до місцевих рад відповідними виконавчими органами у двомісячний строк після завершення бюджетного періоду. Далі здійснюється перевірка річного звіту Рахунковою палатою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, комісією з питань бюджету Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, після чого відповідні місцеві ради затверджують річний звіт про виконання бюджету або ухвалюють інше рішення з цього приводу.
Схожі статті
-
Бюджетний процес на місцевому рівні розпочинається з доведення Міністерством фінансів України Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Затвердження місцевих бюджетів
При затвердженні місцевих бюджетів Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради мають урахувати обсяги між-бюджетних трансфертів та...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Виконання місцевих бюджетів
При затвердженні місцевих бюджетів Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради мають урахувати обсяги між-бюджетних трансфертів та...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Порядок складання проектів місцевих бюджетів
Бюджетний процес на місцевому рівні розпочинається з доведення Міністерством фінансів України Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - 2.1. Бюджетний процес на місцевому рівні
2.1. Бюджетний процес на місцевому рівні У системі управління місцевими фінансами особлива роль належить формуванню та виконанню місцевого бюджету....
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Тема 2. Управління місцевими фінансами в Україні
2.1. Бюджетний процес на місцевому рівні У системі управління місцевими фінансами особлива роль належить формуванню та виконанню місцевого бюджету....
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - 1.3. Нормативно-правове регулювання місцевих фінансів
Місцеві фінанси є важливою фінансово-правовою категорією, в основу якої покладено систему фінансових правовідносин. Ці відносини виникають під час...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Становлення місцевого самоврядування
Одним із ключових завдань модернізації економіки країни, підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку, подолання...
-
Одним із ключових завдань модернізації економіки країни, підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку, подолання...
-
Одним із ключових завдань модернізації економіки країни, підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку, подолання...
-
Нині місцеві фінанси є одним з елементів фінансової системи, складовою державних фінансів, але, поряд з цим, відносно самостійною сферою. За своєю...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Розвиток місцевих фінансів
Одним із ключових завдань модернізації економіки країни, підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку, подолання...
-
Одним із ключових завдань модернізації економіки країни, підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку, подолання...
-
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - ВСТУП
Одним із ключових завдань модернізації економіки країни, підвищення її конкурентоспроможності, забезпечення сталого розвитку, подолання...
-
Відповідно до положень Бюджетного кодексу фінансові органи здійснюють загальну організацію та управління виконанням відповідного місцевого бюджету,...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 1.1. Формування науки про місцеві фінанси
1.1. Формування науки про місцеві фінанси. 1.2. Сунтість системи місцевих фінансів. 1.3. Прозорість та оптимальна децентралізація системи державних...
-
Місцеві фінанси - Петленко Ю. В. - 4. Видатки місцевих бюджетів. Вільні бюджетні кошти
Ключову роль у становленні системи самостійних місцевих бюджетів відіграють їхні доходи та способи, на основі яких вони формуються. Власні доходи...
-
Місцеві фінанси - Петленко Ю. В. - 3. Доходи місцевих бюджетів: власні, закріплені, регульовані
Ключову роль у становленні системи самостійних місцевих бюджетів відіграють їхні доходи та способи, на основі яких вони формуються. Власні доходи...
-
Аналізуючи бюджетну політику України за роки незалежності, можна констатувати стабільний напрямок до децентралізації бюджетних коштів та повноважень....
-
1.1. Формування науки про місцеві фінанси. 1.2. Сунтість системи місцевих фінансів. 1.3. Прозорість та оптимальна децентралізація системи державних...
-
В Україні триває широкомасштабна адміністративна реформа, однією з головних цілей якої є децентралізація державної влади та деконцентрація владних...
-
Бюджетна система - Федосов В. М. - Розгляд та прийняття рішень про місцеві бюджети
Відповідно до порядку складання проектів місцевих бюджетів Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради при затвердженні бюджетів...
-
Бюджетна система - Федосов В. М. - Складання проектів місцевих бюджетів
Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям, виконавчим органам відповідних...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - 2.2. Роль місцевих бюджетів у фінансовій системі держави
Надання населенню суспільних благ стає однією з функцій органів місцевого самоврядування в економіці вільної конкуренції, фінансування яких здійснюється...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - Касове виконання бюджету
Бюджетний процес являє собою підготовку юридичного документу, що асигнує фонди коштів по групах статей, і грунтується на загально визначених процесах, що...
-
Місцеві фінанси - Сунцова О. О. - РОЗДІЛ 3. Фінансові ресурси місцевого самоврядування
3.1. Бюджет місцевого самоврядування: теоретичні основи організації та функціонування. 3.2. Джерела формування доходів місцевого самоврядування за...
-
Місцеві фінанси - Петленко Ю. В. - 2. Поняття самостійності бюджету
План 1. Структура системи місцевих фінансових інститутів. 2.. Поняття самостійності бюджету. 3. Доходи місцевих бюджетів: власні, закріплені,...
-
План 1. Структура системи місцевих фінансових інститутів. 2.. Поняття самостійності бюджету. 3. Доходи місцевих бюджетів: власні, закріплені,...
-
Бюджетний менеджмент - Панкевич Л. В. - Державне казначейство України
Державне казначейство України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства фінансів і йому підпорядковується, та є учасником...
-
Фінансове право - Мацелик М. О. - 5.3. Організація та органи проведення фінансового контролю
Організація фінансового контролю завжди потребує чіткого визначення його суб'єктів, правовий статус та повноваження яких визначаються як законодавством...
Місцеві фінанси - Ніколаєва О. М. - Особливості формування надходжень та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного ухвалення рішення про місцевий бюджет