Логістика - Банько В. Г. - 3.1. Основні напрямки та перспективи розвитку торгівлі товарами народного споживання в туристському комплексі
На сучасному етапі розвитку народного господарства країни, у зв'язку з неперервним збільшенням обсягів виробництва товарів народного споживання, все більш важливого значення набуває прискорення процесів переробки вантажів, зменшення термінів доставки до споживачів необхідних продуктів виробництва при мінімальних трудових, матеріальних і фінансових народногосподарських витратах. Тому, особлива увага приділяється раціоналізації торговельно-логістичних процесів, комплексній механізації навантажувально-розвантажувальних робіт, покращенню використання транспортних засобів, широкому розповсюдженню контейнерних та пакетних перевезень.
Доведення величезних мас товарів народного споживання зі сфери матеріального виробництва у сферу обігу задоволення попиту туристів є однією з основних функцій торгівлі в туристському комплексі. Провідні економісти вказували що "за транспортуванням продуктів з одного місця виробництва в інше слідує також транспортування готових продуктів і зі сфери виробництва у сферу споживання. Продукт тільки тоді готовий до споживання, коли він закінчіть це переміщення". Іншими словами - коли товар потрапить до рук споживача.
Неперервне зростання виробництва товарів народного споживання, а особливо продуктів харчування, потребує спрямованої праці мільйонів громадян України, серед яких значну частину займають робітники сфери обслуговування. Адже торгівля покликана здійснювати зв'язок між виробниками товарів та їх споживачами.
Одна з основних проблем сучасності - проблема трудових ресурсів. За останні роки не спостерігається приріст працездатного населення. Тому, справитися з постійно зростаючою масою товарів можливо при умові зростання продуктивності праці, яка грунтується на використанні прогресивної техніки і вирішенню окремих з них, зокрема вдосконалення технології обслуговування, прискоренні НТП, у впровадженні передових форм та методів торговельного обслуговування туристів.
Враховуючи актуальність вказаних питань, ця робота присвячена вирішенню окремих з них, зокрема, удосконаленню технології торговельно-логістичних процесів при переміщенні товарів від постачальників до споживачів, що сприяє економії трудових, матеріальних та фінансових ресурсів. У ній досліджена існуюча технологія товаропросування, виявленні її недоліки. На прикладі плодоовочевої продукції розроблені більш раціональні варіанти торговельно-логістичного процесу, які грунтуються на пакетних перевезеннях, що дозволяє максимально зменшити трудомісткі роботи на навантажувально-розвантажувальних та транспортно-складських операціях.
3.1. Основні напрямки та перспективи розвитку торгівлі товарами народного споживання в туристському комплексі
З кожним роком змінюється обличчя сфери послуг. Росте товарообіг, збільшується кількість магазинів. Щорічно у країні відкривається 5-6 тис. нових роздрібних підприємств торгівлі. Стають до ладу сучасні укрупнені торговельні підприємства, розраховані на використанні передової технології, сучасних машин та механізмів.
Динамічне зростання товарообігу, сучасні масштаби сфери послуг, темпи її розвитку, головне - сьогоднішні потреби людей висувають нові вимоги до сфери послуг. У даний час одним із головних завдань є покращення обслуговування туристів продовольчими і непродовольчими товарами.
В цілях радикального вирішення цієї проблеми розроблена спеціальна програма розвитку туризму в Україні. Ця програма повинна забезпечити значне збільшення виробництва продукції, а також закріпити зв'язки виробників з галузями, що займаються зберіганням та переробкою цієї продукції. Іншими словами, її мета - в найбільш стислі терміни вирішити проблему безперебійного постачання туристським комплексам продуктів харчування, одягу, взуття та сувенірних товарів.
Говорячи про програму соціального розвитку на майбутні роки, необхідно підкреслити, що особливе значення приділяється покращенню умов трудової діяльності, всілякому скороченню ручної, малопродуктивної та тяжкої фізичної праці. Це стосується і туристської галузі.
Не дивлячись на зростання в останні роки технічного оснащення сфери послуг, воно і тепер як в якісному, так і в кількісному відношенні не відповідає висунутими перед галузями завданням. Ось чому в найближчий час буде значно збільшено обсяг виробництва торговельно-технологічного устаткування, підвищено його технічний рівень. Окрім Мінлегхарчомаша - традиційного виробника техніки для нашої галузі - ця задача покладена ще на 10 промислових міністерств.
Однак потреба в багатьох видах торговельного устаткування і засобах механізації та автоматизації не буде повністю задоволена. Тому слід більш ефективно використовувати наявне обладнання. Нерівномірність розміщення та низький рівень технічної оснащеності роздрібної мережі, недостатній обсяг виробництва фасованих товарів ведуть до перевантаження магазинів потоками покупців. Внаслідок цього частина покупців залишає магазин, не придбавши товар.
З метою удосконалення взаємовідношень сфери послуг та промисловості, для забезпечення зв'язку роздрібного товарообігу з планами виробництва та поставки товарів народного споживання і попитом туристів, посилюється роль торгівлі у формуванні асортименту і покращенні якості вироблених товарів.
У зв'язку з розширенням обсягу виробництва та продажу продукції, а також складним становищем з трудовими ресурсами, велика увага приділяється удосконаленню способів товаропросування, комплексній механізації навантажувально-розвантажувальних робіт. Зростає обсяг плодоовочевої продукції, яка постачається промисловими підприємствами і оптовими базами у роздрібну мережу в контейнерах та на піддонах, що значно знижує транспортні витрати, зростає ефективність праці робітників роздрібних торговельних підприємств, скоротяться втрати товару. А це, в свою чергу, обумовлює використання прогресивних варіантів торговельно-логістичних процесів при русі готової продукції від постачальників до споживачів.
Таким чином, до основних напрямків перспективи розвитку торгівлі плодоовочевою продукцією слід віднести постійне зростання її виробництва та продажу, розширення і укрупнення мережі торговельних підприємств, впровадження прогресивних варіантів торговельно-логістичного процесу при товаропросуванні, що грунтується на використанні контейнерів (тари-устаткування) і піддонів, що дозволяє скоротити питому вагу ручної праці, знизити народногосподарські витрати і підвищити культуру обслуговування туристів.
Оцінка господарської діяльності підприємств туристського комплексу буде здійснюватися вище стоячими організаціями при підведенні підсумків роботи, виходячи з виконання плану товарообігу, вводу в дію основних фондів. До уваги будуть прийняті виконання асортиментного переліку товарів, якість культури обслуговування, відсутність скарг.
Велика увага приділяється розвитку оптової торгівлі, як важливій ланці ТЛП, яка повинна забезпечувати безперебійне постачання товарів у роздрібну мережу туркомплексу.
Основні напрямки НТП в оптовій торгівлі - утворення сучасних складських приміщень плодоовочевих баз з використанням прогресивної механізації і автоматизації процесів, в т. ч. по транспортуванню і збереженню продовольчих та непродовольчих товарів, картоплі, плодоовочів їх товарні обробки; пакетні перевезення (на піддонах і в контейнерах) - забезпечення одноланковості в просуванні основної маси товарів і прискорення товарообігу, впровадження централізованої доставки товарів на підприємства роздрібної мережі, раціональних схем руху товарів, включаючи наскрізні перевозки вантажів від підприємств промисловості до оптової і роздрібної ланок торгівлі з використанням тари-устаткування, контейнерів, піддонів, різних засобів механізації і використання АСУ.
Схожі статті
-
На сучасному етапі розвитку народного господарства країни, у зв'язку з неперервним збільшенням обсягів виробництва товарів народного споживання, все...
-
Логістика - Банько В. Г. - Розділ 4. Логістика операцій з тарою і упакуванням товарів для туристів
4.1. Роль тари й упаковки, їх вплив на логістичні операції в туристських комплексах Зростання промислового і сільськогосподарського виробництва...
-
Логістика - Банько В. Г. - 2.6. Надання послуг туристам в торговельно-логістичному процесі
Діяльність в галузі логістики має кінцеву мету, що одержала назву "шість правил логістики": 1. Вантаж - потрібний товар. 2. Якість - необхідної якості....
-
Логістика - Банько В. Г. - 2.5. Шість правил логістики
Діяльність в галузі логістики має кінцеву мету, що одержала назву "шість правил логістики": 1. Вантаж - потрібний товар. 2. Якість - необхідної якості....
-
Передовий досвід транспортування вантажів у сфері послуг свідчить про те, що максимальний ефект в товаропросуванні може бути досягнений тільки тоді, коли...
-
Логістика - Банько В. Г. - Розділ 1. Предмет, завдання, основні поняття логістики
1.1. Основи логістики та необхідність вдосконалення її систем Об'єктом вивчення нової навчальної дисципліни "логістика" є матеріальні і пов'язані з ними...
-
Від вибору раціональних, найбільш ефективних логістичних варіантів постачання споживачам готової продукції залежить безпосереднє забезпечення населення...
-
Логістика - Банько В. Г. - 1.1. Основи логістики та необхідність вдосконалення її систем
1.1. Основи логістики та необхідність вдосконалення її систем Об'єктом вивчення нової навчальної дисципліни "логістика" є матеріальні і пов'язані з ними...
-
Підтема 1. Ринок товарів народного споживання та особливості його розвитку в сучасних умовах 1. Товарні ринки як економічна категорія Дослідження...
-
Логістика - Банько В. Г. - 1.6. Логістична система як складова менеджменту
Досвід розвинутих країн у сфері підвищення ефективності матеріального виробництва свідчить про те, що одним із основних інструментів зміцнення позицій на...
-
Логістика - Банько В. Г. - 1.5. Концепція і структура логістики
Досвід розвинутих країн у сфері підвищення ефективності матеріального виробництва свідчить про те, що одним із основних інструментів зміцнення позицій на...
-
Логістика - Банько В. Г. - 1.4. Приклади використання логістичних систем та їх доцільність
В останні роки багато підприємців звернули свою увагу на таке новомодне слово, як "логістика". Однак поняття логістики часто витлумачується невірно. Це...
-
Логістика - Банько В. Г. - 1.3. Визначення поняття "логістика"
Новий для економіки термін "Логістика" має багатовікову історію. Стародавні греки розуміли під цим терміном мистецтво виконання розрахунків. Стародавній...
-
Логістика - Банько В. Г. - 1.2. Історія терміну
Новий для економіки термін "Логістика" має багатовікову історію. Стародавні греки розуміли під цим терміном мистецтво виконання розрахунків. Стародавній...
-
Логістика - Банько В. Г. - 2.1. Поняття матеріального потоку та логістичної операції
2.1. Поняття матеріального потоку та логістичної операції Поняття "матеріальні потоки" є ключовим у логістиці Матеріальні потоки утворюються в результаті...
-
Логістика - Банько В. Г. - Поняття "матеріальні потоки" є ключовим у логістиці
2.1. Поняття матеріального потоку та логістичної операції Поняття "матеріальні потоки" є ключовим у логістиці Матеріальні потоки утворюються в результаті...
-
2.1. Поняття матеріального потоку та логістичної операції Поняття "матеріальні потоки" є ключовим у логістиці Матеріальні потоки утворюються в результаті...
-
В основі процесу керування матеріальними потоками лежить обробка інформації, що циркулює в логістичних системах. Інформаційний потік - це сукупність...
-
Логістика - Банько В. Г. - 2.3. Взаємозв'язок інформаційних потоків з матеріальними
В основі процесу керування матеріальними потоками лежить обробка інформації, що циркулює в логістичних системах. Інформаційний потік - це сукупність...
-
Логістика - Банько В. Г. - 2.2. Інформаційні потоки в логістиці
В основі процесу керування матеріальними потоками лежить обробка інформації, що циркулює в логістичних системах. Інформаційний потік - це сукупність...
-
Тема 1. Економічна сутність, соціально-економічні форми, роль і значення торгівлі в народногосподарському комплексі країни Підтема 1. Суть, природа...
-
Тема 1. Економічна сутність, соціально-економічні форми, роль і значення торгівлі в народногосподарському комплексі країни Підтема 1. Суть, природа...
-
Як відомо, до основних складових туристичної індустрії України належить готельне господарство. Однак сьогодні можна констатувати відсутність...
-
Готельне господарство є однією з головних складових туристичної індустрії України. Проте, сьогодні можна констатувати про відсутність висококонкурентних...
-
В умовах функціонування ринку рівень розвитку товарно-грошових відносин визначається рівнем розвитку виробництва і торгівлі. Товарний обіг обумовлений,...
-
Тема 1. Економічна сутність, соціально-економічні форми, роль і значення торгівлі в народногосподарському комплексі країни Підтема 1. Суть, природа...
-
Тема 1. Економічна сутність, соціально-економічні форми, роль і значення торгівлі в народногосподарському комплексі країни Підтема 1. Суть, природа...
-
Міжнародна торгівля спирається на певні економічні погляди. Очевидно, першою систематизованою теорією міжнародної торгівлі можна вважати меркантилізм,...
-
1.2.1. В чому полягають сутність теорії меркантилізму, її значення та обмеженість? Сучасні теорії міжнародної торгівлі мають багату історію. Протягом...
-
Економіка торгівлі - Марцин B. C. - 3. Торгівля як галузь господарювання
В умовах функціонування ринку рівень розвитку товарно-грошових відносин визначається рівнем розвитку виробництва і торгівлі. Товарний обіг обумовлений,...
Логістика - Банько В. Г. - 3.1. Основні напрямки та перспективи розвитку торгівлі товарами народного споживання в туристському комплексі