Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2.13. Завади на шляху кар'єри
Кожна людина хотіла б бути успішною як у своїй службовій кар'єрі, так і у повсякденному житті. Фахівці стверджують, що це не так вже і складно. Для цього потрібно лише надихати інших та підтримувати високий рівень довіри. Слід, щоправда, визнати - на це здатні не всі. Заважають дурні звички. Багато людей їх мають. Лише позбувшись цих звичок, можна досягти поставленої мети.
1. Якщо ви щось колись пообіцяли і взяли на себе певні зобов'язання, то свого слова слід дотримуватися. У раз виникнення непередбачених обставин, потрібно обов'язково і своєчасно повідомити тому, з ким домовлялися чи кому обіцяли про зміну своїх планів і намірів. Інакше недотримання слова, хай навіть, з об'єктивних причин, змусить ту людину думати, що її обманули чи зрадили.
2. Уникайте давати завищені обіцянки та повністю не виконувати те, що пообіцяли. Це викличе зневіру до вас.
3. На телефонні дзвінки слід відповідати. Якщо не піднімаєте слухавку, то це означає, що ви повністю ігноруєте того, хто вам телефонує. Якщо дуже зайняті, то надішліть коротке SMS, а згодом зателефонуйте і поговоріть з подробицями.
4. Слід також відповідати на листи. Письменник А. П. Чехов свого часу казав, що не відповісти на листа - це те ж саме, що не подати руку у відповідь на простягнуту вам.
5. Нетактовним вчинком є утримання від відповіді на електронну пошту. Всі знають, що вона є простим, зручним і швидким способом зв'язку.
6. Не кидайте на вітер порожні похвали, бо вони знижують ціну сказаного.
7. Не користуйтеся лаврами і похвалами, призначеними не вам, а комусь іншому за виконану ним роботу. Не сподівайтеся на те, що такі речі не помітять інші співробітники.
8. Свої помилки слід визнавати. Якщо цього не будете робити, то співробітники подумають, що ви ухиляєтеся від відповідальності або не враховуєте реальність. Припущені помилки слід негайно визнавати, інакше це зашкодить довір'ю.
9. Якщо ви не надали близькій людині розумну і досяжну підтримку у її скрутний час, то такий ваш вчинок будуть довго пам'ятати.
10. Якщо ви звикли лицемірити, то від такої звички слід відмовлятися, оскільки різниця між вашими словами і реальними справами швидко виявляється.
11. Обман руйнує довіру. Навіть у доброзичливому обмані закладено вибуховий потенціал руйнування довіри. Навіть одного випадку обману буває достатньо для того, щоб про вас сформувалася репутація брехуна.
У просуванні кар'єрною драбиною можуть зашкодити помилки, яких працівник регулярно припускається. Поміж дрібних, але разом з тим шкідливих помилок, можна вирізнити такі.
1. Виконання чужої роботи. Якщо працівник постійно підхоплює і виконує чужі дрібні завдання, то ризикує тим, що може неповноцінно почати виконувати свої. Слід братися за виконання тих завдань, успішне виконання яких буде належним чином оцінено.
2. Чепуріння. Ніколи не чепуріться при своїх колегах. Це - непристойно. Чепуріння, наприклад, при колегах-чоловіках може розкрити певні ваші таємниці.
3. Мій язик - мій ворог. Не слід при колегах виясняти відносини по телефону. Телефонне спілкування з другом, подругою, батьками та іншими близькими людьми виконуйте приватним чином, щоб публіка його змісту не знала.
4. Збори. На них не слід позіхати, перемовлятися про речі, що не стосуються справ. Бажано на зборах поводитися активно і ніколи не ігнорувати захід.
5. Робоче місце. Його потрібно тримати в порядку, намагатися не запізнюватися.
6. Участь у спорах. Уникайте непотрібних спорів. Якщо ж спір заводити, то запасайтеся об'єктивними доказами своєї правоти.
Далі розглянемо ті міфи, що заважають кар'єрі.
1. Освіта. Поширеною є думка про те, що немає освіти - немає і кар'єри. Це не зовсім вірно. Зрозуміло, що є види професійної діяльності, які вимагають наявності відповідної освіти та диплому. Наприклад, без освіти не можна стати лікарем, юристом чи вчителем. Для досягнення вершин майстерності у широкому переліку сфер можна обійтися без університетської освіти. Інколи достатньо закінчити курси.
2. Понадурочна робота. Багато працівників вважають, що понадурочна робота є запорукою просування по кар'єрній драбині. Це не завжди відповідає дійсності. Слід згадати, що Форд (засновник автомобілебудівної компанії) звільняв з роботи інженерів, які залишалися працювати після закінчення робочого дня. Вважав їх нездатними впоратися з обсягом роботи впродовж відведеного для цього часу.
Ваш керівник, які і Форд, може подумати, що ви не можете вчасно виконувати свої обов'язки з огляду на вашу слабку волю, некомпетентність, млявість.
Понадурочна робота може відгукнутися вам перевтомою, стресом, депресією, надлишковою дратівливістю та іншими негараздами зі здоров'ям.
3. Амбіції. У світі є певні посади, про бажання обійняти які потрібно мовчати, інакше це непоправно зашкодить. Тобто, ці посади не бачити як своїх вух без дзеркала. Кажуть, що до низки таких посад належить посада Папи Римського. В абсолютній же більшості випадків свої амбіції не слід зберігати у таємниці. Під час співбесіди у шукачів роботи часто запитують про те на якій посаді вони бачать себе через 5-10 років. Компанії зацікавлені у молодих, сильних і амбіційних працівниках, а не в тих, хто весь час хоче просидіти на першопочаткових робочих посадах.
4. Сперечання з начальством та колегами. З усіма співробітниками компанії слід підтримувати рівні й гарні стосунки. Все ж таки слід пам'ятати, що робота - це місце саме для роботи, а не для дружби. Не завжди і не скрізь слід погоджуватися з тим, про що говорять довкола. Свою думку мати не завадить. З персоналом, що оточує вас, слід спілкуватися як з колегами.
5. Часта зміна роботи. Колись до "літунів" ставлення було однозначно негативним. Нині - інші часи. Вважається, що розумна кількість змін місць і профілю роботи додає досвіду, знань та розширює коло корисних знайомств.
6. Момент визначення свого місця у професійному житті. Багато працівників вважають, що до 25-30 років вони мають остаточно визначитися зі своїм подальшим професійним життям. Тому точку зору вірною вважати не можна. Існує чимало прикладів того як у значно пізнішому віці люди змінювали професію і досягали успіхів. Від своєї мрії не слід відмовлятися і після досягнення 40-річного віку. Улюблена і неулюблена робота може бути у будь-якому віці.
На кар'єру можуть впливати і інші чинники, окрім тих, що зазначені вище. Про це свідчить і наступна інформація.
Весною 2008 року дослідницький центр портала superjob. ua виконав соціологічне опитування про взаємозв'язок між красивим тілом і кар'єрним просуванням. 55% опитаних негативно відповіли на це питання. Вважали, що розум є важливішим за фігуру.
34% опитаних вважали, що струнка оболонка є козирем в очах роботодавця. Така людини - здоровіша, впевненіша у собі і може досягти більше.
11% респондентів мали труднощі з відповіддю. Посилалися на індивідуальність характерів працівників і роботодавців.
Схожі статті
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.3. Телефонна бесіда
Не завадить тим, хто шукає роботу, навчитись вести ділову розмову по телефону. Від такого вміння залежить, наприклад, запрошення вас на співбесіду щодо...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 4.1. Контакти
4.1. Контакти Підтримання зв'язків з корисним людьми ніколи не було завадою для розумних людей. Такі контакти можуть знадобитися і у процесі пошуку...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2.1. Поради новачку
Мабуть, у світі ніщо не стоїть на місці. Все змінюється, але не все повертається. "До тебе, мила річенька, ще вернеться весна. А молодість не вернеться,...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2. План кар'єри
Мабуть, у світі ніщо не стоїть на місці. Все змінюється, але не все повертається. "До тебе, мила річенька, ще вернеться весна. А молодість не вернеться,...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.5. Кадровики та їх прийоми
Не завадить тим, хто шукає роботу, навчитись вести ділову розмову по телефону. Від такого вміння залежить, наприклад, запрошення вас на співбесіду щодо...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.4. Одежа, жести і сміх
Не завадить тим, хто шукає роботу, навчитись вести ділову розмову по телефону. Від такого вміння залежить, наприклад, запрошення вас на співбесіду щодо...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Розділ 4. Пошук роботи
4.1. Контакти Підтримання зв'язків з корисним людьми ніколи не було завадою для розумних людей. Такі контакти можуть знадобитися і у процесі пошуку...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Кризовий пошук роботи
Економічна криза викликає скорочення зайнятості. Зростає безробіття. Воно особливо зачіпає фінансистів, співробітників девелоперських компаній,...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 3.5. Переговори
Гостей, які прибули у фірму, зустрічають в аеропорту чи на вокзалі. Цим опікуються люди, призначені керівником фірми. Гостей влаштовують у готелі чи...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Спеціалісти із зв'язків з інвесторами
У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Системні адміністратори
У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Літній пошук роботи
Пошуки роботи слід розпочинати якомога раніше. Не завадить розпочати робити це ще сидячи на студентській лаві. Бажаю, щоб на час закінчення вузу вас вже...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 4.3. Сезонність у пошуках роботи
Пошуки роботи слід розпочинати якомога раніше. Не завадить розпочати робити це ще сидячи на студентській лаві. Бажаю, щоб на час закінчення вузу вас вже...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2.12. Літуни і кар'єра
Часта зміна роботи вважається літунством. Воно було ще й за радянських часів. Шляхетною тоді вважалася зміна місця роботи не більше одного разу на рік....
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 4.2. Досвід роботи
Пошуки роботи слід розпочинати якомога раніше. Не завадить розпочати робити це ще сидячи на студентській лаві. Бажаю, щоб на час закінчення вузу вас вже...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.7. Сторітеллинг і запитання шукача роботи до роботодавця
Немає якихось загальних стандартів щодо проведення співбесіди з працевлаштування. Співбесід, до того ж, може бути кілька - в агентстві з працевлаштування...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 6.3.2. Ставлення підлеглих до начальника
Психологи рекомендують низку способів про те, як сподобатися начальнику. Не забуватимемо - начальники є різними. Про це і йшлося у попередній рубриці....
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 6.2.3. Начальницький гумор
Найпоширенішими і найнебезпечнішими помилками начальника вважаються наступні. 1. Занадто велика опіка співробітників. Для того, щоб працівники діяли...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 6.2.2. Начальницькі помилки та вибачення
Найпоширенішими і найнебезпечнішими помилками начальника вважаються наступні. 1. Занадто велика опіка співробітників. Для того, щоб працівники діяли...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.6. Багаторівнева співбесіда
Немає якихось загальних стандартів щодо проведення співбесіди з працевлаштування. Співбесід, до того ж, може бути кілька - в агентстві з працевлаштування...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Інші професії
У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Юристи
У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Сурдоперекладачі
У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.2. Літуни та зрілі віком
5.2.1. Підготовка до співбесіди В англійській мові співбесіда з працевлаштування називається "face - control". Слово контроль пояснювати не будемо, бо...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2.1. Підготовка до співбесіди
5.2.1. Підготовка до співбесіди В англійській мові співбесіда з працевлаштування називається "face - control". Слово контроль пояснювати не будемо, бо...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 5.2. Інтерв'ю
5.2.1. Підготовка до співбесіди В англійській мові співбесіда з працевлаштування називається "face - control". Слово контроль пояснювати не будемо, бо...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Секретарки
У кожного начальника, який шанує себе, є секретарка. Історично склалося, що функцію секретаря начальника у абсолютній більшості випадків виконують...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - Розділ 5. Співбесіда щодо працевлаштування
У попередньому розділі мова йшла про те, де шукати собі місце роботи, яке забезпечило б джерело бажаних доходів. Один джентльмен казав: "Ми люди не...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2.11. Дауншифтинг
Це поняття означає переведення працівника на роботу у інший підрозділ великої компанії або кардинальну зміну співробітником сфери своєї діяльності. У...
-
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2.10. Релокація
Це поняття означає переведення працівника на роботу у інший підрозділ великої компанії або кардинальну зміну співробітником сфери своєї діяльності. У...
Ділова кар'єра - Дахно І. І. - 7.2.13. Завади на шляху кар'єри