Закон України "Про судоустрій і статус суддів" - Теліпко В. Е. - Стаття 97. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

1. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймається більшістю від п загального складу. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, і запрошених осіб.

2. Рішення Комісії викладаються в письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії, питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії, які брали участь у засіданні.

3. За наявності окремої думки вона викладається членом Комісії у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні, але зміст окремої думки виголошенню на засіданні не підлягає.

4. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржене до суду в порядку, встановленому процесуальним законом.

5. У випадках, передбачених цим Законом, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржене до Вищої ради юстиції.

Рішення є результатом процедурної діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Рішення приймається колегіально - більшістю голосів від загального складу Комісії (для ухвалення рішення вимагається не менше 6 з 11 голосів за чи проти відповідного рішення). Повноважною вважається Комісія, до складу якої призначено не менше восьми її членів, засідання є легітимним за умови участі в ньому не менш як двох третин її складу (шість осіб), а рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менш як чотири члени Комісії. В разі обрання (призначення) всіх 11 членів Комісії засідання є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше 8 членів Комісії, а рішення є легітимним, якщо за нього проголосували не менше 5 членів комісії. Рішення приймається відкритим голосуванням, але при дотриманні таємниці наради членів Комісії, тобто за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, та запрошених осіб.

Рішення ВККСУ викладається в письмовій формі і має бути мотивованим і обгрунтованим. За структурою рішення має три складові частини: вступну, описово-мотивувальну і резолютивну. У вступній частині рішення зазначаються дата і місце його прийняття, склад Комісії, хто головував на засіданні Комісії. В описово-мотивувальній частині викладається суть питання, що розглядалося. Резолютивна частина кожного рішення повинна містити викладення мотивів прийнятого рішення, а також посилання на закон та інші нормативні акти, а у відповідних випадках - на норми Конституції України і чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Ця частина рішення закінчується чіткою, вичерпною, безумовною відповіддю по суті розглянутого питання.

Рішення підписується головуючим і членами Комісії, які брали участь у засіданні.

Кожен з членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що брав участь у засіданні, має право висловити окрему думку. Вона викладається у письмовій формі і приєднується до матеріалів справи, головуючий повідомляє на засіданні про наявність окремої думки, але зміст її виголошенню в засіданні не підлягає.

Оригінал рішення зберігається у матеріалах конкретної справи. Голова Комісії повинен забезпечити ознайомлення особи, за поданням якої вирішувалося питання та особи, щодо якої вирішувалося питання, з результатами його розгляду. З цією метою копія рішення Комісії вручається їй особисто або надсилається поштою протягом семи днів.



Схожі статті




Закон України "Про судоустрій і статус суддів" - Теліпко В. Е. - Стаття 97. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Предыдущая | Следующая