Ресторанна справа - Мальська М. П. - БІЛОРУСЬ

Аргентинська кухня відзначається значним впливом кухні європейської. Вона поєднує ознаки італійської, іспанської, індіанської, африканської та креольської кухонь. За технологією приготування страв аргентинська кухня дуже нагадує кавказьку. Тут споживають багато м'яса, особливо яловичини. У країні виробляють багато сирів: як європейських, так і місцевих (тафі, тандія, кесіло). Національний напій - мате виготовляють з листя дерева плекс. Його п'ютьзастолом збудь-якого приводу.

Кухня Аргентини має регіональні особливості. Північний захід зберіг доіспанські традиції. Традиційними стравами північного заходу є емпанадас і локро, а також кукурудзяний пиріг Тамань та умітас, запечені у кукурудзяному листі. Північно-східна зона відзначена значним впливом індіанців гуарані. Тут традиційними стравами є чіпа з маніоку, юки, сиру, яєць, сала та солі, мбеху на основі мані-оку та соку юки, бульйон ревіро, парагвайський суп. У їжу вживають аса до - запечене на камінні м'ясо капібари, кайманів, корів. Центральний регіон зазнав значного впливу європейської культури, особливо італійців та іспанців. Від традиційної кухні гаучо зараз майже нічого не залишилося, окрім асадо, дульсе де лече, локро, мате, млинців, пиріжків і рисової каші з молоком. У цій частині Аргентини найбільше вживають м'ясо (особливо яловичину) у вигляді асадо, відбивних по-міланськи, ескалопів, біфів, чурраско (м'ясо, підсмажене на вугіллі).

Атлантичне узбережжя дає змогу насолоджуватися розмаїттям і величезною кількістю продуктів моря: креветок, ракоподібних, кальмарів, восьминогів, устриць, мідій, океанічної риби, які використовують для приготування асадо, паштетів і касуели.

Найвідоміші десерти в аргентинській кухні - це дульсе-де-лече, виготовлене з молока та цукру, схоже на карамель; альфахори - пиріг, начинений дульсе-де-лече і политий шоколадом, і флан - щось на зразок пудинга, политого дульсе-де-лече. Інший десерт - товстий шматок сиру зі шматочком желе з айви або з батату.

БІЛОРУСЬ

Білоруська кухня, з одного боку, зберігає близькість до кухонь росіян, українців, поляків, а з іншого - зазнала впливу кухонь литовців і латишів. Крім того, кулінарне мистецтво має відмінності в східній і західній частинах Білорусії. Особливістю харчування білорусів є вживання картоплі. Із неї готують багато самостійних страв: картопляні крокети, картопля по-селянськи, деруни, картопляні зрази, картопляники, картопляна драчена, картопля відварна з різними приправами, бабка із картоплі, картопляні пиріжки та ін. Страви із тушкованої картоплі називають сушанкою, або смажениками. Картопля також є основним гарніром до м'яса і риби.

З усіх видів м'яса найбільш вживаною є свинина, особливо сало, яке їдять слабосоленим, обов'язково зі шкуркою. Підсмажене, воно слугує приправою до різних картопляних і борошняних страв.

Популярні також яловичина, птиця, дичина.

Люблять білоруси і різноманітні яєчні страви, молочні каші, борошняні вироби (пиріг зі свіжими грибами, перепеча, дзяд).

Широко використовуються ягоди і фрукти. Із яблук, груш, слив, вишень, суниць, полуниць, брусниць варять киселі та компоти.

Приправи і спеції вживаються помірно, тому страви не є гострими.

Із напоїв надається перевага чаю та каві.

Білоруси переважно використовують різні види темного борошна - житнього, ячмінного, вівсяного, гречаного, горохового, причому для приготування хліба частіше житнє, а для інших борошняних виробів - вівсяне.

БОЛГАРІЯ

Страви болгарської кухні подібні до стравами вірменської і грузинської кухонь. Особливо близькі до болгарських такі страви, як харчо, шашлик, люля-кебаб, бастурма, чахохбілі. Минуле панування в Болгарії Османської імперії також вплинуло на болгарську кухню. Болгари люблять страви з овочів, баранини, кислого молока, овечий і козячий сири, страви з риби та морепродуктів, пряні трави.

Від турків у болгар залишилася також традиція готувати їжу на решітках відкритих вогнищ типу мангал (їхня загальна назва в Болгарії - скара). Так готують кебапчета, шашлики з баранини, кебаб, філе курчат, відбивні котлети, зрази, фаршировані солодким перцем, страви з дичини.



Схожі статті




Ресторанна справа - Мальська М. П. - БІЛОРУСЬ

Предыдущая | Следующая