Основи підприємницької діяльності - Варналій З. С. - ПЕРЕДМОВА

ЛЮБІ ДРУЗІ!

Ви хочете знати, що таке підприємництво, про яке так багато говорять всі навкруги? Ви хочете зрозуміти кому і навіщо потрібна підприємницька діяльність; які існують види та сфери підприємництва; які є організаційно-правові форми підприємництва; що таке підприємницька ідея та який механізм її генерування? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в новому підручнику "Основи підприємницької діяльності".

Вас цікавить хто може бути підприємцем; як організувати власний бізнес; які складові підприємницького успіху?

Ми розповімо вам про це. А якщо ви вже вирішили, що підприємництво - це найцікавіша справа на світі, то вам будуть потрібні знання, які ви знайдете в "Основах підприємницької діяльності".

Для багатьох громадян України підприємництво стає основним видом трудової діяльності. Особливо відчуває потяг до здійснення підприємницької діяльності молоде покоління України.

Успіх у підприємництві залежить від багатьох чинників. Однією із неодмінних умов досягнення високої результативності у будь-якій підприємницькій діяльності є отримання необхідних знань, уявлень про умови й особливості цієї діяльності. Тобто, підприємництву необхідно вчитися.

Сьогодні багатьом молодим людям в Україні здається, що стати підприємцем можна без знань і спеціальної підготовки. Це хибні уявлення, породжені нерозвиненістю ринкових відносин, що існують у нашій країні. Економічні знання потрібні всім тим, хто має власний бізнес, і тим, хто наймається на роботу, тим, хто продає товар, і хто його купує.

Вам пропонується новий підручник з основ підприємницької діяльності. В Україні - це перша спроба викладення основ підприємницької діяльності для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Цей підручник не вчить, як стати мільйонером і не дає готових рецептів. Він ознайомить учнів середніх

Шкіл, ліцеїв, гімназій і всіх тих, хто цікавиться питаннями заснування та здійснення власної справи, з азами підприємницької діяльності. Головна ідея підручника полягає в обгрунтуванні послідовних кроків майбутнього підприємця - від генерування підприємницької ідеї до визначення й використання факторів економічного процвітання фірми. Засвоївши матеріал цього підручника, ви не станете одразу підприємцями чи фахівцями з економіки, але зможете більш свідомо і впевнено зробити професійний вибір згідно зі своїми здібностями і переконаннями. А ті, хто прийняв рішення про здійснення підприємницької діяльності, почнуть великий і нелегкий шлях у справі бізнесу.

Ретельне ознайомлення та вивчення цього підручника сприятиме формуванню у вас ринкової психології, буде надійною базою знань з основ підприємницької діяльності. Сподіваємося, що наш підручник стане для вас першою сходинкою на шляху опанування основ підприємницької діяльності, що ви використаєте основні положення й поради і відкриєте власну справу. Тож успіху вам у цьому складному і водночас цікавому ділі!

Автори підручника хотіли б дізнатися, що ще цікавить читача, про що написано не зовсім повно або незрозуміло. Будемо вдячні за поради, рекомендації чи зауваження від учителів, учнів, батьків, підприємців, інших зацікавлених осіб, які допоможуть зробити підручник більш досконалим та цікавим.

Розділ 1. Вступ до підприємництва

Одним із основних напрямів ринкових перетворень економіки України є розвиток підприємництва. Як особлива

Форма ділової активності, підприємництво є важливим джерелом формування суспільстві нової ефективної

Соціальноспрямованої структури економіки. Першому розділі підручника розкриваються

Загальні основи виникнення й розвитку підприємництва, його зміст і роль у розвитку економіки, вирішенні соціальних питань

І реалізації приватної ініціативи.

ПІСЛЯ ВИВЧЕННЯ РОЗДІЛУ ВИ ЗНАТИМЕТЕ:

■ що становить об'єктивну основу виникнення і розвитку підприємництва;

■ який зміст товарного виробництва та умов, що сприяють формуванню підприємницьких відносин;

■ яка економічна суть понять "підприємництво", "підприємливість", "підприємець", "економічна свобода";

■ що вивчає підприємництво як навчальна дисципліна та яке місце вона займає серед інших економічних дисциплін;

■ у чому полягає сучасне розуміння підприємництва та які принципи організації цього виду діяльності;

■ у чому полягає роль підприємництва в розвитку економіки, вирішенні соціальних питань та реалізації ваших здібностей;

■ які причини виникнення ризику у підприємницькій діяльності та засоби його зниження.

ПІСЛЯ ВИВЧЕННЯ РОЗДІЛУ ВИ ЗМОЖЕТЕ:

■ пояснити, кому й навіщо потрібна підприємницька діяльність як фактор економічного успіху;

■ класифікувати фактори конкурентоспроможності підприємницької діяльності;

■ порівнювати формування підприємницького сектора в різних країнах з вітчизняним досвідом;

■ пояснити причини виникнення ризику.



Схожі статті




Основи підприємницької діяльності - Варналій З. С. - ПЕРЕДМОВА

| Следующая