Організація виробництва - Гриньова В. М. - Статистичний метод розрахунку

За звітними даними за минулий період (рік) визначається кількість фактично виданого інструменту, що припадає на 100 тис. грн валової продукції підприємства або на 1000 год роботи устаткування тієї самої групи, в якій застосовувався відповідний інструмент.

Обсяг видачі інструменту на 100 тис. грн валової продукції може бути визначений сумарно в грошовому вираженні за даними бухгалтерського обліку. Помноживши обсяг видачі на обсяг валової продукції в плановому періоді, одержимо обсяг видачі інструменту за цей період. Обсяг видачі інструменту в натуральному вираженні за кожним видом (типорозміром) визначається розподілом обсягу видачі в грошовому вираженні на собівартість або ціну інструменту певного виду.

Під час застосування статистичного методу визначення потреби в інструменті на плановий період допускаються істотні похибки, тому він застосовується лише в одиничному й дрібносерійному виробництвах і для розрахунку інструменту, для якого важко встановити строк служби (слюсарно-складальний, у деяких випадках вимірювальний).

Метод розрахунку за нормами оснащення.

Під нормою оснащення мають на увазі кількість інструментів, які одночасно перебувають на відповідному робочому місці протягом усього планового періоду. При цьому видача інструмента (К ) визначається за формулою

За цим методом в основному розраховують видачу інструмента довгострокового користування (універсальний ріжучий, вимірювальний, ковальський, ливарний та ін.)" ЩО видається робітникові за інструментальною книжкою й перебуває в нього до повного зношування, а також застосовується в допоміжному виробництві (РМЦ).

Метод розрахунку за нормами видачі.

Норма видачі - це кількість інструментів певного типорозміру, що витрачаються під час обробки однієї деталі або одного виробу.

Для зручності розрахунку норму видачі інструменту Н, часто визначають на 100 або 1000 деталей. Розрахунок здійснюють за формулою

У масовому й серійному виробництвах видача ріжучого й абразивного інструменту розраховується за формулою

Машинний час роботи інструменту до повного зношування визначається за формулою

В одиничному й дрібносерійному виробництвах видача інструменту може бути визначена за формулою

Потреба у вимірювальному інструменті розраховується за формулою (методом норми зношування)

Розмір цехового оборотного фонду інструментів (експлуатаційного фонду) визначається за формулою

Кількість інструментів на робочих місцях за його періодичної подачі розраховується за формулою

Періодичність заміни інструмента визначається за формулою

Кількість інструментів, що заточують, розраховується за формулою

Кількість інструментів, що перебувають у запасі в ІВК, визначається за формулою

Після визначення оборотних фондів інструменту в основних і допоміжних цехах заводу розраховується оборотний фонд інструменту для заводу в цілому, що включає оборотний фонд цехів І запас інструменту в ЦІС:

Загальний запас інструменту в ЦІС і ІВК складається з перехідного (видатковогопоточного) запасу (ZB)i резервного (страхового) запасу (Zmln).

Мінімальний загальнозаводський оборотний фонд інструменту дорівнює сумі запасів інструменту на робочих місцях, у заточуванні й ремонті, плюс резервний (страховий) запас в ІВК усіх цехів і ЦІС:

Максимальний оборотний фонд дорівнює мінімальному загальнозаводському оборотному фонду плюс розмір партії поставки інструменту в ЦІС:

Середня величина загальнозаводського оборотного фонду дорівнює половині суми максимального й мінімального фондів:

Середня величина загальнозаводського фонду інструментів за місцем їх перебування розподіляється в такий спосіб, %:



Схожі статті




Організація виробництва - Гриньова В. М. - Статистичний метод розрахунку

Предыдущая | Следующая