Логістика - Банько В. Г. - 10.6.3. Дослідження існуючої технології товароруху на складі ресторану "Спорт" та її недоліки

10.6.3.1. Існуюча технологія товароруху та її недоліки

Склад ресторану "Спорт" розташований на першому поверсі і вбудований в будівлю готелю "Спорт". доставку продуктів (товарів) здійснюють в ресторан, який знаходиться на 18-му поверсі, за допомогою двох вантажних ліфтів.

Готель "Спорт" створений наказом Управління спортивних споруд держкомспорту УРСР №2/7 від 11.01.1993р. і підпорядковується Державному Комітету по фізичній культурі і спорту України.

Готель розташований у м. Києві по вул. Червоноармійській, 55. В складі готелю 374 місця, ресторан на 150 посадочних місць, 2 кафе на 50 посадочних місць (кожне) і 2 літніх торговельних майданчика.

Готель здійснює свою діяльність на підставі господарського розрахунку, на орендних умовах, складається з самостійного балансу, користується правами юридичної особи, має свій розрахунковий рахунок в Московському відділенні Міську правління Житлосоцбанку м. Києва і користується всіма встановленими законом видами банківського кредиту.

Основною задачею ресторану "Спорт" є обслуговування відвідувачів харчуванням, урочистих вечорів, весілля та інших розважальних заходів.

Для виконання цієї задачі дирекція здійснює операції по закупці, зберіганню, товарній обробці продуктів харчування, приготуванню блюд, напівфабрикатів та їх реалізації в м. Києві.

Товарні запаси ресторану "Спорт" зберігаються на складах. За станом на 1 січня 2007 р. В наявності малось 3 складських приміщення, корисна площина яких складає 120 кв. м, а корисний обсяг 860 куб. м.

Склади дозволяють зберігати товарні запаси як на стелажах, подіумах, так і на піддонах. Логістичний процес складу складається з ряду послідовних операцій які виконуються по надходженню, зберіганню і відпустці товарів. В нього включаються операції, пов'язані з прийняттям, зберіганням, фасуванням, переупакуванням, підсортуванням, контрольно-обліковими операціями, документальною обробкою і відпуском товарів зі складу.

Товари, які надійшли на склад, потребують виконання операцій по розвантаженню транспортних засобів, пересуванню їх в зону прийомки, розпаковки та прийомки по кількості і якості, підсортуванню, укладці, доробки, упаковки, після чого виникає необхідність доставки товарів до місць зберігання, де їх розташовують на стелажах або укладають в штабелі на подіумах. В залежності від фізико-хімічних якостей товарів створюють певні умови зберігання, підтримують визначену температуру і відносну вологість повітря.

Після тривалого зберігання відбуваються операції, пов'язані з відпуском зі складу і відбір товарів, пересування їх до місця комплектування замовлень, підготування товарів до перепустки; експедиційні операції (оформлення документів, формування маршрутів), навантаження на транспортні засоби, доставка товарів на лотки і літні майданчики. Основні принципи організації логістичних процесів складу слідуючи:

- підвищення якості обслуговування підприємств громадського харчування, за рахунок своєчасного обліку змін попиту споживачів і перебудова асортименту товарів, які доставляються;

- раціональне використання складських приміщень, яке передбачає забезпечення збереження товарів і максимальне використання складських площин;

- застосування найбільш вдосконаленого обладнання і засобів механізації, полегшуючих працю складських працівників і підвищуючи її продуктивність;

- встановлена послідовність виконання робіт, яка забезпечує планомірне завантаження апарата складу і ефективне використання засобів механізації;

- зниження загального рівня складських витрат на основі суворого дотримання режиму економії і використання передових методів роботи;

- усунення витрат товарів при складській обробці і зберіганні;

- використання ЕОМ для обліку і формування асортименту товарів, регулювання товарних запасів.

Слід помітити, що в складах ресторану "Спорт" більшість із перелічених вимог не виконується, оскільки відсутні чітко розроблені технології виконання складських операцій, та і самого логістичного процесу.

Все це і створює необхідність розробки раціональних логістичних варіантів.



Схожі статті




Логістика - Банько В. Г. - 10.6.3. Дослідження існуючої технології товароруху на складі ресторану "Спорт" та її недоліки

Предыдущая | Следующая