Країнознавство - Мальська М. П. - Храм Реандзі. Сад каменів

Святилище Мейдзі було побудоване після смерті імператора Мейдзі і його дружини, імператриці Секен. Час правління цієї імператорської сім'ї припав на важкі роки становлення країни після ліквідації в 1868 році середньовічної системи військового правління. Ці зміни народ Японії багато в чому пов'язував із зусиллями імператора Мейдзі. На території в

72 гектари посаджено понад 160 тис. дерев, більшість з яких були даровані людьми зі всіх куточків країни. З 1 по 3 січня для традиційних перших відвідин храму в Новому році, що наступив, в Мейдзі дзингу сходяться мільйони жителів Токіо і його околиць. Буддійський храм Хаседера

Буддійський храм богині милосердя Каннон був зведений в 736 р. У основній будові храму знаходиться відома позолочена скульптура одинад-цятиликої богині Каннон. Її висота - 9,3 м, це найвища дерев'яна скульптура в Японії. У скарбниці храму виставлені характерні 33 різьблених зображення цієї богині. Поряд знаходиться сховище сутр; стверджують, що обертання сутр приносить такий же ефект, як і їх прочитання. На території храму знаходяться маленькі святилища, присвячені окремим буддистським божествам, таким як Аміда, Дайкоку, Бентан.

Статуя Великого Будди

Величава бронзова статуя Будди Аміда була встановлена в 1252 році. Це бронзова статуя Аміда, одного з представників буддійського пантеону. Відповідно до храмових переказів статуя відлита Оно Гороемоном в 1252 році під наглядом священика Дзеко. Статуя є однією з найбільших і найдавніших в Японії. Особливе захоплення викликає її спокійний, утихомирений вираз обличчя. Спочатку статуя була позолочена і встановлена в дерев'яному храмі, проте, це храмова будова була зруйнована під впливом штормів і цунамі. З цього часу Будда залишився просто неба.

Святилище Цуругаока Хатімангу

Синтоїстське святилище Цуругаока Хатімангу присвячене імператорові Одзін, який вважається покровителем військового стану. Будівля храму була збудована за наказом сьогуна Ерітомо 800 років тому. В той момент місто було політичним центром країни і храм процвітав як релігійний центр. Уздовж доріжки, що вела до храму, висаджена сакура, яка під час весняного цвітіння утворює над доріжкою красиву композицію з рожевих пелюсток. У храмі проводяться найпишніші в Камакурі фестивалі і свята. У квітні і у вересні тут проводяться знамениті на всю Японію змагання Ябусаме зі стрільби з лука.

Замок Осака

У 16 столітті Осакський замок був найкрупнішою і наймогутнішою фортифікаційною спорудою в Японії. Його площа складала 106,7 га, периметр - близько 12 км. Замок складався з 48 великих і 76 малих башт, оточених подвійним ровом. Будівництво замку, на якому працювали близько 30000 чоловік, було завершене в 1685 році. Тоді він отримав назву "Неприступного замку Осакського". Відмінною рисою замку є використання при споруді каменів великих розмірів однакової величини: 14x5,5 метрів і 11,7x5,5 метрів. Ряд споруд замку, зокрема башта і ворота, збереглися до наших днів.

Храм Реандзі. Сад каменів

Храм Реандзі відомий своїм садом каменів, шедевром, створеним під впливом учення Дзен. Сад покритий білим піском і оточений невисокими стінами. 15 каменів розташовано трьома групами. Оскільки в саду зовсім немає рослин, можна сказати, що це один з рідкісних зразків стародавнього саду, що зберігся саме таким, яким його створив автор. У храмі немає жодної квітучої рослини, але, дивлячись на пісок, легко можна уявити собі глибоке синє море; дивлячись на камені-острови, а мох на каменях асоціюється з рослинами або деревами. Храм Сандзюсангендо

Храм Сандзюсангендо буквально означає "зал тридцяти трьох просторів". Він був зведений в 1164 році і є найдовшою дерев'яною будовою в світі. Фронтон храму тягнеться на 118 метрів. Відвідини храму викликають у відвідувачів ледь не галюцинації: опинившись в довгому центральному залі, вони бачать перед собою в напівтемряві ряди позолочених статуй богині милосердя, що світяться, Канон - всього їх 1001. Вважається, що богиня Каннон має 33 прояви, що тому поклоняються їй в цьому храмі просять про милосердя відразу 33033 Каннон.



Схожі статті




Країнознавство - Мальська М. П. - Храм Реандзі. Сад каменів

Предыдущая | Следующая