Країнознавство - Мальська М. П. - Національний парк Дайсецуан

Найбільший національний парк в Японії (площею 2309 км2) знаходиться в центральній частині Хоккайдо - найпівнічнішому і другому за величиною з японських островів. Парк, що складається з декількох гірських масивів, вулканів, озер і лісів чудово підходить для пішохідних прогулянок і катання на лижах. Він надзвичайно популярний в літній час і на початку осені.

Соункіо - парковий туристичнийкий центр, тут знаходяться гарячі джерела і ущелини, і це прекрасне місце для початку екскурсії в глибину парку.

Фурано - це один з найзнаменитіших японських лижних курортів, катання на лижах тут вважається чи не найкращим в світі. На невеликій відстані на північний схід від Фурано знаходяться віддалені села з гарячими джерелами Токашидаке Онсен і Широгане Онсен, де можна подорожувати пішки і на лижах далеко від великого скупчення народу.

Дайсецудзан, що займає 2310 км2 є найбільшим національним парком Японії. Парк, що розкинувся на підведеному, облямованому вершинами плато в самому центрі Хоккайдо, був організований в 1934 р. Круту ущелину Соунке з каскадами водопадів Рюсей і Гінга найкраще обстежувати пішки або на велосипеді. Канатні дороги в Соунке і Асахі-даке, як правило, завантажені, проте дають можливість швидкого пересування.

Національний парк Кирішима, на півдні Кюсю, відомий своїми прекрасними гірськими пейзажами, гарячими джерелами, приголомшливими водоспадами Сенгіра-таки і весняними первоцвітами. Одним з найбільш захоплюючих пішохідних маршрутів в Японії є екскурсія з села Ебіно-коген у напрямку до вулканів. Коротші екскурсії включають прогулянки навколо групи вулканічних озер, з них озеро Рокканон має найбільш інтенсивний колір, глибокий синьо-зелений.

Національний парк Фудзі-хаконе-ідзу розташований в центральній частині острова Хонсю на території префектур Токіо, Яманаси, Канагава, Сидзуо-ка. Парк заснований в 1936 році. Загальна площа - 1 218,50 км2. У його складу входять три райони: район навколо гори Фудзіяма (сама гора Фудзіяма, п'ять озер Фудзіями); район Хаконе; півострів Ідзу і острови біля нього.

Головними визначними пам'ятками парку є гора Фудзі, водоспади, гірські озера, гарячі джерела, острови вулканічного походження з тропічною рослинністю, пляжі і курорти півострови Ідзу, найдавніші буддійські і синтоїстські храми.

Фудзіяма - гора в Японії (заввишки 3776 м) - це природна визначна пам'ятка, яку хочуть побачити що всі туристи. Фудзі-сан - це абсолютно симетричний вулканічний конус; останнє виверження вулкана відбулося в 1707 році, і під час нього вулиці Токіо були покриті вулканічним попелом на відстань 100 км.

Офіційний сезон сходжень - липень або серпень, а середина зими - час, рекомендований тільки для дуже досвідчених туристів.

П'ять озер Фудзіями, що огинають північний бік гори, користуються великою популярністю у туристів з Токіо, що приїжджають на один день. Тут можна зайнятися водними видами спорту, відвідати парки розваг, льодові печери і помилуватися красивим видом Фудзіями.

Національний парк Сікоцутоя, найближчий до Саппоро, розкинувся на площі близько 600 км2. Чудова природа і безліч гарячих джерел роблять це місце одним з найпопулярніших на острові Хоккайдо. У назві парку поєднані назви двох озер: Тоя-ко на південному заході і Сікоцуко на сході. Північніше від Тояко є прекрасні місця з горою конічної форми Йотейсан, часто званою Едзоно Фудзі за схожість з відомішою вершиною Фудзісан.

Незамерзаюче озеро Сікоцу-ко оточене вулканами; влітку це справжній рай для любителів походів і цінителів природи. Озеро абсолютно не забруднене. Розслабитися в гарячій воді після тривалої прогулянки в горах дуже приємно. Для мандрівників передбачено декілька маршрутів: підйом на Момбецудаке (висота 866 м), найближчу вершину до села, займає менше 2 год. Енівадаке (1320 м) - найважчий маршрут, він займає 5-6 год. Найпопулярніший маршрут - на південь до Тарумае-дзан (висота 1038 м).

У самому центрі озера Тояко знаходиться острів, населений різними тваринами, серед яких і олень Едзо (так раніше називався сам острів). Це озеро менше за розміром, ніж Сікоцу, але популярніше, а його прибережні гарячі джерела привертають туристів цілий рік. Трохи південніше знаходиться діючий вулкан Усу-дзан. Вулкан Сівби Синдзан (Нова гора) з'явився в 1943 р. на сході, біля підніжжя Удзу. Зараз його висота більше 400 м, і він досі росте. На Сева Син-дзан можна піднятися по Канатній дорозі і заглянути у вогненний кратер, а також здалеку помилуватися видом озера і горою Йотейсан за ним.

З південного боку парку знаходиться Ноборібецу - найбільший за об'ємом гарячої мінеральної води курорт в Японії. У Ноборібецу є Пекельна долина (Дзігокудані): оглядові майданчики і доріжки розташовані серед пустельної, зловісної місцевості, де з тріщин в безбарвних скелях вивергаються сірчані пари, а вируючий ставок Оюнума наче виділяє отрути.



Схожі статті




Країнознавство - Мальська М. П. - Національний парк Дайсецуан

Предыдущая | Следующая