Географія промислових комплексів - Іщук С. І. - Паливно-енергетичний комплекс

Розвивається на базі промислових покладів калійних солей, природних сірчаних руд, нафтогазової сировини, озокериту. Основними підприємствами хімічної промисловості є ВО "Оріана" (м. Калуш), Стебниківський калійний завод, ВО "Сірка" (м. Новий Розділ), Яворівський гірничо-сірчаний завод (м. Новояворівське), Даінавський завод технічного вуглецю, лакофарбові підприємства у Львові, Бориславі, Чернівцях, хіміко-фармацевтичний завод у Львові.

Паливно-енергетичний комплекс

Охоплює вугільну, нафтову і нафтопереробну, газову промисловості й електроенергетику. Видобуток кам'яного вугілля зосереджено у Червоноградському районі на Львівщині (територія Львівсько-Волинського басейну), нафтова і нафтопереробна галузі розвинуті у Долині, Надвірній, Дрогобичі, Львові; промислова переробка газу - на Бориславському газоліновому заводі. Найбільшими електростанціями є Бурштинська (Івано-Франківська область, 2,4 млн кВт) і Добротвірська ДРЕС (Львівська область, 700 тис. кВт). Діє багато ТЕЦ у великих і середніх містах і Терсбле-Ріцька ГЕС у Карпатах.

Лісопромисловий комплекс

Має повний цикл виробництв зі стадіями лісоексплуатації, деревообробки і лісохімії. Він об'єднує понад 70 підприємств, розміщених на території чотирьох карпатських областей. На сьогодні ліси у Карпатах зазнали надмірних вирубок, тому виробництво продукції лісопромислового комплексу і, зокрема, лісоексплуатація скорочуються. Необхідно здійснювати велику роботу з відновлення лісу, а для цього потрібні десятки років.

Деревину заготовляють переважно у Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях. Круглий ліс заготовляють лісокомбінати і спрямовують його на лісопильні заводи, потім продукція надходить на деревообробні підприємства. Низькосортна деревина та відходи деревообробки переробляються на лісохімічних підприємствах. Деревообробна промисловість виготовляє меблі, фанеру, паркет, будівельні деталі тощо. Найбільшими центрами деревообробної промисловості є Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Мукачеве, Дрогобич, Стрий, Свалява, Берегомет. Целюлозно-паперова промисловість розвивається у Жидачеві на Львівщині (найбільше підприємство в Україні) Рахові, Львові, Коломиї. Лісохімічні підприємства розміщені у Великому Бичкові, Сваляві та Перечині (Закарпатська область), Вигоді (Івано-Франківська область). Вони випускають гідролізний спирт, оцтову есенцію, фурфурол, кормові дріжджі та іншу продукцію.

Комплекс підприємств, що виробляють товари народного споживання

Представлений виробництвом товарів легкої промисловості і продовольчих товарів. Підприємства розташовані по всій території району у великих, середніх і малих промислових центрах. До головних галузей легкої промисловості належать: текстильна, трикотажна, швейна, панчішно-шкарпеткова, шкіряно-взуттєва, хутрова. Вони розвинені у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Дрогобичі, Стриї, Мукачевому, Ужгороді та інших менших містах. Хутрова промисловість представлена виробничим об'єднанням "Тисмениця" (Івано-Франківська область), підприємством у Хусті (Закарпатська область). Виробництво художніх виробів, сувенірів з дерева, шкіри, килимів розвинене у Косові, Вижниці, Коломиї, Яремчі, Чернівцях, Хотині, Сваляві. Харчова промисловість поширена в усіх адміністративних областях. Основними її галузями є: м'ясо-молочна, цукрова, маслосироварна, борошномельно-круп'яна, кондитерська, виноробна, плодоовочеконсервна. Міжрайонне значення мають такі галузі, як кондитерська (фірма "Світоч" у Львові) та винно-коньячна (заводи в Ужгороді, Береговому, Середньому в Закарпатській області), горілчана (фірма "Гетьман" у Львові).

У територіальній структурі промислового виробництва району визначають такі складові: Львівська промислова агломерація і промислові вузли та центри, що сформувались на базі видобутку і переробки мінерально-сировинних ресурсів, лісових та сільськогосподарських ресурсів.



Схожі статті




Географія промислових комплексів - Іщук С. І. - Паливно-енергетичний комплекс

Предыдущая | Следующая